Android ma 2 miliardy użytkowników

Android każdego miesiąca ma 2 mld aktywnych użytkowników. Taka informacja pojawiła się podczas trwającej właśnie konferencji Google I/O.

Android jest bez wątpienia najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym na świecie. Platforma ta nie tylko obsługuje smartfony i tablety, ale można ją także spotkać na wielu innych urządzeniach. Wśród nich są m.in., aparaty fotograficzne, lodówki, telewizory Smart TV, przenośne odtwarzacze audio i wiele innych.

Podczas trwającej właśnie konferencji Google I/O, Sundar Puchai, dyrektor generalny internetowego giganta ujawnił, że Android ma obecnie 2 mld aktywnych użytkowników. Tyle bowiem osób każdego miesiąca korzysta z tego systemu.

Pichai ujawnił przy okazji, że sześć innych serwisów Google również przekroczyło barierę miliarda użytkowników miesięcznie. Są to Google Search, Chrome, YouTube, Google Maps, Google Play oraz Gmail. Z usług tych korzystają przy tym niezwykle aktywnie. Na przykład dostępne w Google Play aplikacje mobilne, w zeszłym roku pobrano łącznie 82 mld razy. Natomiast na YouTube, każdego dnia oglądanych jest 1 miliard godzin filmów.

W przyszłym roku kolejna usługa Google powinna przekroczyć miliard użytkowników. Mowa tu o sieciowym dysku Google Drive. W ciągu pięciu lat istnienia, zdobył 800 mln aktywnych użytkowników. A co tydzień jest do niego uploadowanych 3 mld plików. Google Photos ma natomiast 500 mln aktywnych użytkowników. Co jest niezłym wynikiem zważywszy na fakt, że usługa wystartowała zaledwie dwa lata temu.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Google Assistant został już zainstalowany na 100 mln urządzeń i używany jest na 70 różnych modelach.

Android

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...