Galaxy Fold – składany smartfon Samsunga oficjalnie zaprezentowany

Samsung zaprezentował właśnie pierwszy składany smartfon Galaxy Fold. Urządzenie ma interesującą konstrukcje, lecz wysoka cena zniechęci wielu do zakupu.

Właśnie odbyła się oczekiwana od wielu miesięcy konferencja Samsunga, na której koreańska marka zaprezentowała dwa najnowsze produkty. Jednym z najbardziej interesujących jest oczywiście Galaxy Fold. Pierwszy składany smartfon koreańskiej marki niewątpliwie zachwyca zastosowanymi rozwiązaniami i wyposażeniem, ale też odstrasza absurdalną ceną.

Najbardziej interesującym wyposażeniem sprzętu jest oczywiście składany ekran Infinity Flex. Po rozłożeniu ma przekątną 7,3″, a gdy się go otworzy staje się całkowicie płaski. To sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z typowym tabletem.

Kiedy urządzenie złożymy, pozostaje nam wówczas zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 4,6″, który pozwala używać sprzętu jak typowego smartfona. Producent opracował też specjalne zawiasy, dzięki którym proces otwierania i zamykania sprzętu przebiega bardzo płynnie. Podnoszą wytrzymałość smartfona, a dodatkowo ich kolor można spersonalizować.

Pod maską mamy standardowe wyposażenie dla topowych smartfonów. Sercem sprzętu jest więc Snapdragon 855, wspierany przez 12 GB RAM oraz 512 GB pamięci flash. Ta ostatnia jest pamięcią UFS 3.0, a więc bardzo szybką, co powinno znacznie skrócić czas transferu danych.

Sześć kamer sprawia, że aparat jest zawsze pod ręką

Ciekawostką jest obecność aż sześciu aparatów, które mają dość nietypowe rozmieszczenie. Trzy kamery znajdują się bowiem z tyłu urządzenia, jedna z przodu, natomiast dwie pozostałe w jego wewnętrznej części. Dzięki takiej konstrukcji, bez względu na to czy urządzenie mamy złożone czy rozłożone, zawsze jest pod ręką aparat. Interesująca jest również obecność dwóch akumulatorów o łącznej pojemności 4380 mAh. To akurat wymusiła konstrukcja sprzętu, dlatego w każdej z połówek urządzenia znajduje się jedna bateria.

Producent zadbał także o komfort użytkowania. Dzięki specjalnej funkcji, to co widzimy na małym ekranie, po rozłożeniu smartfona przenoszone jest automatycznie na większy ekran. Przedstawiciel Samsunga zapewnił, ze współpracuje z ludźmi od Google oraz twórcami aplikacji, by dopracować tę funkcję. Jest to konieczne, gdyż do jej poprawnego działania, oprogramowanie musi ją wspierać.

Ile będziemy musieli zapłacić za Galaxy Fold? Niestety to zła wiadomość, gdyż producent wycenił swój smartfon na aż 1980 dolarów. Ale jeśli pieniądze nie stanowią problemu, to możemy go mieć już 26 kwietnia, bowiem w tym dniu odbędzie się premiera.

Galaxy Fold

Galaxy Fold

Galaxy Fold

Galaxy Fold

Galaxy Fold

Galaxy Fold

Galaxy Fold

Źródło: YouTube.com

You may also like...