YouTube usunie ze swej aplikacji wszystkie filmy z dziećmi

YouTube planuje spore zmiany w swej głównej aplikacji. Portal zamierza usunąć z niej wszystkie filmy, w których występują dzieci i przenieść je do YouTube Kids.

YouTube w ostatnim czasie znalazło się w ogniu krytyki z powodu niedostatecznych działań zwalczających pedofilę. Na początku bieżącego roku firma wyłączyła komentarze pod filmach, w których występują dzieci. Portal musiał to zrobić, gdyż pojawiało się tam coraz więcej wpisów o pedofilskim kontekście. Zastosowano również sztuczną inteligencję, która sprawniej zarządza filtrami eliminującymi z wpisów niepożądane treści.

Uznano to jednak za działania niewystarczające, które w żaden sposób nie rozwiązują tego problemu. Już wkrótce amerykański portal podejmie więc kolejne kroki i wprowadzi do swych usług poważne zmiany.

Jak nieoficjalnie donosi The Wall Street Journal, szefostwo firmy usunie z głównej aplikacji wszystkie filmy, w których występują dzieci. Trafią one do YouTube Kids, oddzielnej aplikacji stworzonej specjalnie dla najmłodszych widzów. Dodatkowo dla tego typu treści firma wyłączy funkcję autoodtwarzania. Dzięki tym posunięciom YouTube prawdopodobnie ograniczy przychody z reklam w tego typu materiałach. Ale powinno to rozwiązać problem z komentarzami, a także ochroni dzieci od niepożądanymi treściami.

Na chwilę obecną nie wiemy kiedy portal planuje zrealizować swój plan. Rzeczniczka firmy nie chce bowiem oficjalnie potwierdzić tych doniesień. Taka operacja musi jednak trochę potrwać, gdyż chodzi o tysiące materiałów.

Otwartym pytaniem pozostaje też jak zareagują na to twórcy takich wideo, którym nagle spadną dochody. Nie da się bowiem ukryć, że YouTube Kids nie może się równać liczbą widzów z główną aplikacją portalu.

YouTube

Źródło: WSJ.com

You may also like...