Snail Mobile i7 – hybrydowy smartfon dla graczy

Chińska firma iReadyGo, pokazała hybrydowy smartfon dla graczy. Snail Mobile i7 jest połączeniem telefonu oraz konsoli przenośnej.

Parę dobrych lat temu fińska Nokia wprowadziła na rynek smartfon dedykowany graczom. Model Nokia N-Gage nie stał się jednak rynkowym hitem i dość szybko stracił zainteresowanie konsumentów.

Połączenie konsoli i telefonu nie było bowiem zbyt udanym pomysłem. Sprzęt okazał się dość drogi, a jego możliwości ograniczone. Mimo to chińska firma iReadyGo postanowiła skopiować ten pomysł i pokazała światu telefon o nazwie Snail Mobile i7.

Sprzęt ma zaskakująco dobrą specyfikację techniczną, choć plasuje się raczej w kategorii urządzeń klasy średniej. Wyposażono go w 6-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1080p. Jego sercem jest natomiast 10-rdzeniowy procesor MediaTek Helio X20, połączony z 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. W planach jest także wersja premium z 8 GB RAM i 128 GB pamięci użytkowej.

Wyposażono go w głośniki stereo, dwa sloty na karty SIM oraz wyjmowaną baterię o pojemności aż 6000 mAh. Smartfon posiada również 16 Mpix aparat z tyłu oraz 5 Mpix z przodu. Ma także port USB-C.

Interesujący jest natomiast wygląd tego smartfona, gdyż przypomina on konsolę PlayStation Vita. Jako urządzenie dedykowane graczom, posiada odpowiednie sterowanie. Ma więc D-Pada oraz joystick po lewej, a po prawej znajdziemy dodatkowy joystick oraz przyciski akcji.

Snail Mobile i7 zadebiutuje w Hong Kongu już 30 lipca, a po jakimś czasie powinien pojawić się na zachodnich rynkach. Wersja z 6 GB RAM kosztować ma 280 dolarów, natomiast wariant z 8 GB RAM będzie sprzedawany w cenie 295 dolarów.

Snail Mobile i7

Źródło: Engadget.com

You may also like...