Samsung Galaxy S24 i iPhone 16 pierwszymi smartfonami z WiFi 7

Źródła twierdzą, że pierwszymi smartfonami z technologią łączności WiFi 7 mogą być iPhone 16 oraz Samsung Galaxy S24. Pojawi się ona na rynku już w 2024 roku.

Na przestrzeni ostatnich lat, łączność bezprzewodowa obecna w smartfonach znacznie przyspieszyła. Obecnie w urządzeniach mobilnych możemy korzystać ze standardu WiFi 6, a także nowszej jej wersji WiFi 6E. Ta ostatnia umożliwia pobieranie danych z prędkością trzykrotnie większą niż oferował standard WiFi 5.

Technologia łączności bezprzewodowej wciąż się jednak rozwija. Dostępne są już moduły Qualcomm RFFE, co oznacza, że smartfony będą mogły korzystać ze standardu WiFi 7. Nowa technologia jest 2,4-krotnie szybsza od WiFi 6 i umożliwi pobieranie danych z prędkością do 33 Gbps. Oczywiście to dane na papierze, więc będziemy musieli trochę poczekać, by przekonać się jakie korzyści standard przyniesie w rzeczywistych warunkach użytkowania.

Na pojawienie się nowej technologii w sprzęcie mobilnym będziemy jednak musieli trochę poczekać. Według serwisu DigiTimes, jednymi z pierwszych modeli korzystających z niej mają być Samsung Galaxy S24 oraz iPhone 16. A to oznacza, że z szybszych połączeń bezprzewodowych w telefonach, będziemy mogli korzystać w najwcześniej w drugiej połowie 2024 roku.

Oczywiście nowy standard nie ograniczy się tylko do smartfonów, gdyż trafi również do laptopów i domowych routerów. Qualcomm już zaprezentował układy Wi-Fi 7 Networking Pro Series Wi-Fi. zaś pierwsze urządzenia pojawią się w sprzedaży na początku 2024 roku.

WiFi 7

Źródło

You may also like...