Nowoczesna kamera monitoringu Xiaomi odstraszy intruzów

W sprzedaży pojawiła się właśnie najnowsza kamera monitoringu Xiaomi Outdoor Camera AW300. Nagrywa obraz w jakości 2K, a do tego ma wbudowany interkom umożliwiający porozmawianie z intruzem.

W tak niebezpiecznych czasach jakie mamy obecnie, monitoring jest praktycznie niezbędny w każdym domu. Kamera pilnująca naszej posesji ma nie tylko funkcję odstraszającą intruzów. Pozwala też zarejestrować włamywaczy, dostarczając organom ścigania dowody przestępstwa.

Xiaomi Outdoor Camera AW300 przypilnuje naszego domu

Na rynku dostępny jest duży wybór kamer, a w swej ofercie ma je również Xiaomi, które właśnie wprowadziło do sprzedaży model Xiaomi Outdoor Camera AW300. To nowoczesny sprzęt o sporych możliwościach, który nie tylko rejestruje obraz, ale oferuje też kilka innych funkcji.

Kamerę wyposażono w 3 MP sensor CMOS, który umożliwia rejestrowanie obrazu w jakości 2K, co pozwala dostrzec najdrobniejsze nawet szczegóły. Znajdziemy tu również technologię szerokiego zakresu dynamiki (WDR), która radzi sobie z różnymi złożonymi środowiskami zewnętrznymi.

Dwa źródła światła podczerwonego umożliwiają natomiast rejestrowanie obrazu w nocy i to w pełnym kolorze. W obudowie umieszczono też dwie bardzo jasne lampy, które sprzęgnięte z czujnikiem ruchu, włączają się automatycznie gdy ktoś przechodzi przed kamerą.

Aktywacja czujnika wiąże się z wysłaniem powiadomienia na smartfona właściciela. Sprzęt potrafi również rozpoznawać przejeżdżające samochody, więc nie będzie wysyłał fałszywych alarmów. A jeśli ktoś znajdzie się w strzeżonym obszarze, wówczas kamera zacznie błyskać światłem, a także aktywuje alarm dźwiękowy.

Xiaomi Outdoor Camera AW300

Produkt posiada ponadto interkom z głośnikiem oraz mikrofonem zbierającym głos z odległości maksymalnie 7 metrów. Dzięki temu możemy porozmawiać z gościem, bez otwierania drzwi, albo też przepłoszyć intruza informując go o wezwaniu policji. Kamera jest naturalnie pyło- i wodoszczelna, a dodatkowo może pracować w temperaturze od -30 do 60 stopni Celsusza.

Producent wyposażył ją również w zewnętrzną antenę WiFi oraz chip bezpieczeństwa MIJA, a także 128-bitowy algorytm szyfrowania AES. Nagrania zapisywane są w technologii H.265 i mogą być przechowywane lokalnie lub w internetowej chmurze. Natomiast firmowa aplikacja umożliwia równoczesne podglądanie obrazu z czterech kamer pilnujących naszej posesji.

Xiaomi Outdoor Camera AW300

Kamerę Xiaomi Outdoor Camera AW300 można zamówić w chińskim sklepie JD.com, gdzie w przeliczeniu na złotówki kosztuje 170 zł.

Naturalnie jeśli szukacie innych modeli kamer monitoringu, to na tej stronie znajdziecie szeroki ich wybór w przystępnych cenach.

Źródło

You may also like...