Nowy iPhone bez szybkiego ładowania baterii

Najnowsze doniesienia sugerują, że tegoroczne smartfony Apple nie dostaną szybkiego ładowania. Nowy iPhone otrzyma bowiem 5W ładowarkę.

Coraz więcej smartfonów dostępnych na rynku, posiada wbudowane systemy szybkiego ładowania baterii. W przypadku mocnych urządzeń jest to koniecznością, gdyż energia zużywa się bardzo szybko i trzeba je ładować często. Lepiej więc, by trwało to jak najkrócej.

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia sugerujące, że tegoroczne wersje smartfonów Apple, w tym także iPhone 8, dostaną ładowarki o mocy 10W. Pozwoliłoby to ładować baterię znacznie szybciej niż dotychczas.

Plotki te dementuje jednak Ming-Chi Kuo, analityk firmy KGI Securities. Jego zdaniem tegoroczne modele smartfonów amerykańskiej marki, będą wyposażone w 5W ładowarki. Innymi słowy, prędkość ładowania nie zmieni się. Inną kwestią jest iPhone 8, który może dostać złącze USB-C, ale to będzie jedyna różnica.

Nowe smartforny będą natomiast mieć ładowanie bezprzewodowe. Aczkolwiek same ładowarki bezprzewodowe trzeba będzie kupić oddzielnie, gdyż nie będą dodawane do telefonów.

Ming-Chi Kuo jest dość wiarygodnym źródłem informacji, a jego wcześniejsze doniesienia wielokrotnie się sprawdzały. Można więc wierzyć w to co mówi.

iPhone

Źródło: Macrumors.com

You may also like...