iPhone 7 nie współpracuje z BMW

Lista problemów, z którymi muszą borykać się posiadacze iPhone’a 7 zaczyna się wydłużać. Do nieprzyjemnego hałasu i gubienia zasięgu, doszedł właśnie kolejny kłopot związany z technologią Bluetooth.

Pośpiech we wprowadzaniu na rynek nowych modeli smarftonów, bardzo często odbija się na ich jakości, czego przykładem jest Samsung oraz jego Galaxy Note 7. Apple też zaniedbuje kontrolę jakości, a dowodem na to jest wydłużająca się lista problemów trapiących iPhone’a 7.Informowałem już wcześniej, że nowy smartfon Apple wydaje pisk, gdy procesor jest mocno obciążony, a do tego traci zasięg. Teraz dochodzi jeszcze jeden problem związany z łącznością Bluetooth. Posiadacze iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus skarżą się na problemy z używaniem smartfonów w samochodach.

Urządzenie w nowoczesnych samochodach powinno bez przeszkód sparować się z systemem infotaimennt, umożliwiając wykonywanie połączeń, korzystanie z nawigacji GPS, czy też odczytywanie otrzymanych wiadomości tekstowych. Niestety w przypadku aut takich marek jak BMW, ale także Hyundai oraz Kia, iPhone 7 nie działa tak jak powinien.

Użytkownicy twierdzą, że ich smartfony wyposażone w system iOS 10.0.2 streamują muzykę do samochodowego car audio jedynie przez kilka sekund, a potem milkną. Taki problem ma m.in. właściciel BMW Serii 4 z najnowszym oprogramowaniem multimedialnym. Przedstawiciele bawarskiej marki zapewniają, że znają problem i współpracują z Apple nad jego rozwiązaniem. Na razie jednak odradzają korzystanie z iPhone’a 7 w swych autach, dopóki nie zostaną zakończone testy. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.

Apple zapewnia, że problem zostanie rozwiązany w kolejnej aktualizacji systemu, jednak tak nie jest. Użytkownicy testujący betę iOS 10.1 twierdzą, że nadal nie da się słuchać muzyki ze smartfona.

Źródło: Macrumors.comYou may also like...