Nowe komendy głosowe w Google Maps

Google Maps to usługa, którą kierowcy bardzo chętnie wykorzystują w charakterze nawigacji GPS. Amerykański koncern chce podnieść bezpieczeństwo jej użytkowania, dlatego wzbogacił ją o nowe komendy głosowe.

Wielu kierowców nie wyjeżdża w trasę bez nawigacji GPS. Od pewnego czasu nie trzeba jednak kupować dedykowanego urządzenia i płacić za aktualizację map, skoro można skorzystać z posiadanego smartfona.Umożliwia to usługa Google Maps, bez której trudno sobie dziś wyobrazić jeżdżenie w dłuższe trasy. Google chce jednak, aby nawigacja stała się jeszcze bezpieczniejsza dla użytkownika, dlatego w nowej aktualizacji wzbogacił ją o nowe komendy głosowe.

Wystarczy tylko powiedzieć “Ok Google”, a następnie wypowiedzieć odpowiednie polecenie. Dzięki temu obsługa map stała się możliwa bez odrywania dłoni od kierownicy. Liczba komend jest dość spora, można bowiem m.in. nakazać znalezienie najbliższej stacji benzynowej, ukryć/pokazać korki, wyciszyć/włączyć wskazówki głosowe oraz kazać nawigacji poszukanie alternatywnej drogi, jeśli trasa staje się zakorkowana. Można także włączyć odtwarzanie muzyki z Google Play Music lub wykonać połączenie telefoniczne.

Spis wszystkich dostępnych komend znajdziecie na stronie Google.

Dodam jednak, że to nie jedyna zmiana wprowadzona w Google Maps w ostatnim czasie. Mapy połączono bowiem z kalendarzem. Dzięki temu pokażą nam gdzie mamy umówione kolejne spotkanie, co jest z pewnością bardzo przydatne dla przedsiębiorców, którzy w ramach pełnienia obowiązków muszą często spotykać się z kontrahentami. Ta funkcja na razie dostępna jest tylko dla użytkowników Androida.

Źródło: Google.comYou may also like...