Premiera Android Wear 2.0 opóźniona

Google potwierdziło o opóźnieniu premiery Android Wear 2.0, najnowszej wersji platformy przeznaczonej dla urządzeń noszonych. System nie ukaże się wcześniej, jak w przyszłym roku.

W tym tygodniu Google udostępniło trzecią już wersję poglądową systemu Android Wear 2.0, przeznaczoną dla deweloperów, a równocześnie potwierdził, że premiera pełnej wersji platformy została przesunięta.Wprawdzie dotychczas koncern nie ujawnił dokładnej daty debiutu nowej platformy zaprezentowanej na początku tego roku, jednak z wcześniejszej polityki wydawniczej wynikałoby, że pojawi się już w grudniu. Tak się jednak nie stanie. Google twierdzi, że otrzymało wiele sugestii od deweloperów testujących Android Wear 2.0 i zamierza część z nich zaimplementować do platformy. Program testów zostanie więc przedłużony do przyszłego roku, a to oznacza, że nowy system nie pojawi się w tym roku, tylko zapewne na początku przyszłego.

Duży wpływ na opóźnienie premiery mają jednak sami producenci smartwatchy. Żaden z nich nie zamierza w tym roku wypuszczać nowych produktów z Android Wear. Tymczasem Google chciałoby wprowadzić system na rynek w momencie, gdy będą dostępne urządzenia, które współpracują z nową platformą.

Źródło: Techcrunch.comYou may also like...