Rodzina Galaxy S4 wzbogaci się o nowy model

Kilka dni temu Samsung wzbogacił rodzinę Galaxy S o wodoszczelny model Active, a teraz chce dodać kolejny wariant. Tym razem model nie jest przeznaczony dla amatorów wodnych sportów, lecz fotografów.

Tym razem będzie to Samsung Galaxy S4 Zoom, działający na Androidzie 4.2. Smartfon zostanie wyposażony w nowy aparat z matrycą 16 Mpix, 10-krotnym zoomem optycznym, oraz ksenonową lampą błyskową zdolną do nagrywania obrazu w 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. Jego specyfikacja techniczna będzie jednak odbiegać od modelu S4 i będzie to coś pomiędzy Galaxy Camera i Galaxy S4 mini. Telefon otrzyma 4,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, LTE, a także dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz. Na multimedia przeczono 8 GB pamięci flash z możliwością rozbudowy do 64 GB.

Lepsza kamera wpłynie jednak na rozmiary i wagę słuchawki. Galaxy S4 Zoom będzie ważył 208 gram, a jego grubość wzrośnie do 15,4 mm, a więc będzie niemal dwukrotnie większa, niż w modelu S4 Mini.

Cena i dostępność sprzętu nie zostały jeszcze ujawnione.

Źródło: Theverge.com

You may also like...