Sharp dostawcą ekranów dla Apple?

Coraz częściej mówi się, że przyszłoroczny model iPhone’a otrzyma ekran OLED. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że nie będzie to wyświetlacz Samsunga, lecz prawdopodobnie Sharpa, z którym prowadzone są już w tej sprawie rozmowy.

Apple od lat trzymało się ekranów LCD, jednak inni producenci coraz bardziej przestawiają się na wyświetlacze OLED, które zapewniają zdecydowanie lepszą jakość obrazu, a przy tym potrzebują mniej energii.Ostatnio często mówi się, że taki ekran może dostać iPhone 8, lecz do tej pory wszystko wskazywało na to, że jego dostawcą będzie Samsung, który jest ich największym producentem. To jednak może nie być tak oczywiste, gdyż Bloomberg twierdzi, że Apple i Sharp negocjują w sprawie dostawy wyświetlaczy OLED dla najnowszego modelu smartfona amerykańskiej firmy.

Raport nie wskazuje jednak, że Sharp będzie jedynym dostawcą, gdyż Apple zazwyczaj stara się podpisać umowy z kilkoma firmami, zabezpieczając się w ten sposób przed nieprzewidzianymi wypadkami losowymi. Możliwe więc, że będzie korzystać także z usług Samsunga, LG czy też Japan Display.

Na razie jedynym produktem Apple wykorzystującym ekrany OLED jest smartwatch Apple Watch. Jeśli jednak doniesienia dotyczące iPhone’a 8 są prawdziwe, to w przyszłym roku dołączy do nich również smartfon.

Źródło: Bloomberg.comYou may also like...

1 Response

  1. Rudi Rudolf pisze:

    To już ich ekran ‘retina’ do bupy jest? A taki ĺadny był, amerykański… 😀 😀 😀