Prace nad obsługą myszki dla iPada trwały od kilku lat

Apple twierdzi, że nad obsługą myszki dla iPada pracowano już od kilku dobrych lat. Będzie można z tej funkcji korzystać już najnowszym systemie iPadOS.

Podczas konferencji WWDC 2019 mieliśmy okazję poznać kilka zupełnie nowych produktów Apple, a jednym z nich jest system iPadOS. To platforma specjalnie zaprojektowana dla tabletów amerykańskiej firmy, której największym atutem jest obsługa myszki. Dzięki temu, użytkownicy tego sprzętu zyskają znacznie większą wygodę jego obsługi, szczególnie w zakresie aplikacji biurowych.

Jak wiemy Apple przez dłuższy czas było przeciwne jakimkolwiek formom interakcji ze swym sprzętem, poza palcami użytkownika. Z czasem jednak stanowisko firmy zaczęło się zmieniać i pojawił się Apple Pencil, który znacznie podniósł komfort pracy z iPadami. Teraz amerykański koncern wykonał kolejny krok, który funkcjonalnością zbliża jego sprzęt do komputerów. Dodano bowiem obsługę myszki.

Jeśli ktoś sądzi jednak, że była to spontaniczna decyzja, to bardzo się myli. Jak twierdzi amerykański koncern, prace nad nową funkcją prowadzono od kilku lat, a ich wynik postanowiono zaimplementować do systemu iPadOS.

Oczywiście koncern zaznacza, że obsługa myszy jest bardziej formą ułatwienia dostępu do urządzenia, niż planem uczynienia z niego alternatywy dla laptopa. Zaprojektowano to przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, które nie mogą obsługiwać tabletu inaczej niż za pośrednictwem dodatkowych akcesoriów. Pozostali użytkownicy mogą jednak także chętnie korzystać z nowego sposobu obsługi urządzeń przenośnych.

Nowa funkcja będzie dostępna dopiero za kilka miesięcy, gdy iPadOS będzie miał swą oficjalną premierę.

iPadOS

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...