Samsung Galaxy S10 – cztery modele dla różnych odbiorców

Samsung pokazał najnowszego flagowca Galaxy S10. Pod tą nazwą ukrywają się cztery różne modele, przeznaczone dla klientów o zróżnicowanych potrzebach. Wszystkie urządzenia trafią do sprzedaży już wkrótce.

Dzisiejsza konferencja Samsung Unpacked pozwoliła nam zapoznać się nie tylko z wyposażeniem i ceną składanego modelu Galaxy Fold. Dla wielu fanów marki istotna była również prezentacja najnowszego flagowca Galaxy S10. A w zasadzie całej rodziny urządzeń, która składa się z czterech modeli o różnym wyposażeniu. W nowej serii znajdują się modele S10e, S10, S10+ i S10 5G.

Samsung Galaxy S10e

Pierwszą propozycją koreańskiej marki jest Samsung Galaxy S10e, będący najsłabiej wyposażonym i najtańszym członkiem nowej rodziny. Producent wyposażył go w 5,8″ płaski panel Dynamic AMOLED, który wspiera format HDR+ i oferuje rozdzielczość Full HD+. To znacznie mniejsza rozdzielczość niż ta, do której przyzwyczajeni są użytkownicy smartfonów S, ale to model budżetowy. Dlatego też nie znajdziemy w nim czytnika odcisków wbudowanego w ekran, lecz standardowy, umieszczony na bocznej krawędzi.

Galaxy S10

We wszystkich modelach montowane są te same procesory, a więc w Europie jest to Exynos 9820, natomiast amerykańska wersja ma Snapdragona 855. Procesor chłodzony jest przez specjalną technologię, która zapewnia mu stałą temperaturę nawet podczas długotrwałej pracy pod obciążeniem. Różnice są natomiast w ilości zainstalowanej pamięci. W przypadku Galaxy S10e nabywca może wybrać wersję z 6 lub 8 GB RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci flash.

Galaxy S10

Do zdjęć wykorzystamy podwójny aparat główny, składający się z 12 MP głównego sensora oraz 16 MP dodatkowego z ultra szerokokątną soczewką. Przednia kamera ma 10 MP i jest taka sama jak w S10, oferując nagrywanie wideo w jakości 4K. Podczas oglądania filmów z pewnością przydadzą się stereofoniczne głośniki zestrojone przez specjalistów z AKG i wspierające format Dolby Atmos.

Galaxy S10

Smartfon posiada również baterię o pojemności 3100 mAh, wspierającą system szybkiego i bezprzewodowego ładowania. Jego cena będzie się natomiast zaczynała od 749,99 dolarów.

Samsung Galaxy S10

Drugim produktem jest standardowy S10. Znajdziemy w nim identyczne procesory jak w wersji “e”, natomiast pamięci RAM jest 8 GB, zaś użytkowej 128 lub 512 GB. Naturalnie jest rozszerzalna kartą microSD. Wyświetlacz ma 6,1″ i również jest w technologii Dynamic AMOLED. Tym razem znajdziemy w nim jednak ultradźwiękowy czytnik odcisków palców służący do odblokowania telefonu.

Galaxy S10

Jeśli chodzi o tylny aparat, to w tym modelu jest on potrójny. Składa się z 12MP sensora głównego z przysłoną f/1.5 i f/2.4, wyposażonego w optyczną stabilizację obrazu. Wspiera go dodatkowo 12 MP matryca z 2-krotnym zoomem, przysłoną f/2.4 i optyczną stabilizacją. Trzecim sensorem jest 16 MP z ultra szerokokątną soczewką. Kamera do selfie ma 10 MP.

Galaxy S10

Bateria w tym modelu ma 3400 mAh i również może być ładowana kablem lub bezprzewodowo. Jego cena zaczyna się od 899,99 dolarów.

Samsung Galaxy S10+

Trzeci model jest najlepiej wyposażony i zapewne znajdzie najwięcej chętnych. Jego wyświetlacz Dynamic AMOLED ma 6,4″, zakrzywione krawędzie oraz rozdzielczość 1440p+. Pod nim znajdziemy dodatkowo ultradźwiękowy czytnik odcisków, zaś w prawym górnym rogu umieszczono dwa otwory pod podwójną kamerę do selfie. Moduł składa się z 10 MP sensora nagrywającego wideo w jakości 4K oraz dodatkowego sensora 8 MP do rejestrowania głębi obrazu.

Galaxy S10

Tylna kamera jest także potrójna z podwójną optyczną stabilizacją obrazu. Główny sensor ma 12 MP, technologię Dual Pixel i optyczną stabilizację, a jego kąt widzenia wynosi 77 stopni. Podwójna przysłona ma wartość f/1.5 i f/2.4. Dwa pozostałe sensory to 12 MP z 2-krotnym zoomem i autofokusem z detekcją fazy oraz stabilizacją obrazu. Trzeci sensor ma 16 MP i szerokokątną soczewkę o polu widzenia 123 stopni.

Galaxy S10

Procesor jest taki sam jak w pozostałych urządzeniach, a pamięci RAM jest 8 GB, zaś użytkowej od 128 GB do 512 GB. Specjalna edycja tego modelu zaoferuje nam 12 GB RAM oraz 1 TB pamięci flash.

Energii do pracy dostarczy natomiast bateria o pojemności 4100 mAh z system Adaptive Fast Charge oraz Fast Wireless Charging 2.0. System Wireless PowerShare umożliwia natomiast bezprzewodowe ładowanie innych urządzeń z naszego smartfona. Wystarczy tylko położyć go na macie, a na nim drugie urządzenie. Cena smartfona zaczyna się od 999,99 dolarów.

Wszystkie trzy urządzenia mają łączność LTE o maksymalnej prędkości do 2 Gbps. Wspierają też nowy standard WiFi 6, który umożliwia lokalne połączenie z prędkością do 1,2 Gbps. Nie zabrakło też obsługi systemu Samsung Pay z NFC i MST. Dobrą wiadomością jest także obecność 3,5 mm gniazda słuchawkowego. Wszystkie trzy modele mają także wodoszczelne obudowy oraz wspierany sprzętowi magazyn plików z Knox.

Samsung Galaxy S10 5G

Ostatnim modelem jest S10 z modemem 5G. Smartfon pojawi się w sprzedaży dopiero w połowie roku i będzie oferował 6,7″ ekran. Producent wyposaży go także w poczwórną tylną kamerę z sensorem 3D ToF oraz kamerę do selfie również sensorem 3D ToF. Pamięci RAM znajdziemy w nim 8 GB, natomiast użytkowej 256 GB. Jego bateria ma natomiast pojemność 4500 mAh. Cena tego modelu nie jest jeszcze znana, ale przecieki wskazują kwotę w okolicach 1500 dolarów.

Źródło: YouTube.com

You may also like...