Nowy Kindle Paperwhite ma większy ekran i bezprzewodowe ładowanie

Amazon zapowiedział nowy model popularnego czytnika ebooków Kindle Paperwhite. Sprzęt ma większy ekran, więcej pamięci, a także bezprzewodowe ładowanie.

Kindle Paperwhite to jeden z popularniejszych czytników ebooków na rynku, choć możliwościami nieco odstający od rywali. Jego przewagą jest cena i łatwy dostęp do tysięcy książek, więc klienci chętnie go kupują. Produkt ma jednak już kilka lat na karku, gdyż pojawił się na rynku w 2018 roku, więc trochę się już zestarzał. Amazon postanowił go więc odświeżyć i przygotował zupełnie nowy model.

Jego szczegóły techniczne ujawnił kanadyjski oddział Amazonu, a opublikowane informacje wskazują na całkiem sporo zmiany. Przede wszystkim pojawi się zupełnie nowy i większy wyświetlacz o przekątnej 6,8″ oraz zagęszczeniu pikseli wynoszącym 300 PPI. Producent zwiększył też liczbę podświetlających go diod w porównaniu do poprzedniej generacji. Zamiast pięciu, urządzenie ma teraz 17 białych oraz bursztynowych i umożliwia regulację temperatury barwy, podobnie jak w Kindle Oasis.

Nowy Kindle Paperwhite ma większy ekran i automatyczną jasność

Czytnik ma być dostępny w dwóch wariantach: standardowej Paperwhite z 8 GB pamięci wewnętrznej oraz Paperwhite Singature Edition z 32 GB pamięci. Ten drugi model zaoferuje automatyczną regulację jasności, pozwalając dopasować ją do poziomu jasności otoczenia. Jako pierwszy w rodzinie czytników Amazonu, będzie też miał wygodne ładowanie bezprzewodowe. Oba modele mają również posiadać WiFi oraz certyfikat wodoszczelności IPX8.

Jeśli chodzi o ceny, to za standardowy model trzeba zapłacić 140 dolarów, zaś Singature kosztować ma 190 dolarów.

Kindle Paperwhite

Koncern zaprezentował również zupełnie nowy model Kindle Paperwhite opracowany dla dzieci. Pod kątem wyglądu jest dokładnie taki sam jak pozostałe modele, ale ma kilka funkcji dla najmłodszych. Jedną z najważniejszych jest dwuletnia gwarancja, w ramach której producent za darmo wymieni czytnik w razie jego uszkodzenia. To ciekawa opcja, gdyż dzieci bywają nieuważne i dość szybko psują elektronikę użytkową.

Czytnik wspiera również słuchawki Bluetooth i pozwala odtwarzać audiobooki. Dodatkowo wyposażono go w specjalne odznaki osiągnięć oraz narzędzia edukacyjne służące poprawie umiejętności czytania. Ten model nie posiada jednak dostępu do internetu, a także uniemożliwia robienie zakupów. Ten model czytnika będzie kosztował 160 dolarów.

Wszystkie czytniki mają baterię zapewniającą do 10 tygodni pracy na jednym ładowaniu, zaś ich uzupełnianie odbywa się poprzez złącze USB-C. Z 9 W ładowarką napełnienie baterii do pełna zajmuje około 2,5 godziny.

Kindle Paperwhite

Na nowe czytniki można już składać przedpremierowe zamówienia, zaś do sprzedaży trafią 27 października.

Źródło

You may also like...