Netflix oferuje darmowe oglądanie użytkownikom Androida

Netflix zrobił bardzo miły prezent mieszkańcom Kenii i udostępnił im swą platformę całkowicie za darmo. Jest jednak dostępna tylko dla użytkowników Androida, ale za to nie ma reklam.

Netflix w podstawowym pakiecie kosztuje w naszym kraju 29 zł, co nie jest szczególnie wygórowaną kwotą za dostęp do setek filmów i odcinków seriali. W krajach rozwijających się sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Tam na wydanie nawet kilku dolarów miesięcznie stać bardzo niewielu.

Dlatego też amerykańska platforma udostępniła właśnie swą ofertę mieszkańcom Kenii, całkowicie za darmo. Subskrybenci muszą jedynie potwierdzić, że są pełnoletni oraz podczas rejestracji podać swój email. Co ciekawe, darmowy plan nie jest wspierany reklamami, więc nic nie będzie przeszkadzało w oglądaniu.

Trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami, gdyż po pierwsze z oferty serwisu filmowego mogą korzystać tylko użytkownicy Androida. Nie można też pobierać odcinków seriali do oglądania offline, ani też oglądać ich na telewizorze. Użytkownicy ograniczają się więc tylko do niewielkich ekranów smartfonów lub tabletów.

Poza tym samą ofertę także mocno ograniczono pod względem zawartości. Darmowi użytkownicy mają bowiem dostęp tylko do 25 procent treści dostępnych dla subskrybentów. Firma ma jednak nadzieję, że taki pozwoli dokładniej zapoznać się z ofertą i w przyszłości nakłoni użytkowników do opłacania abonamentu.

Dodam, że nie po raz pierwszy platforma udostępnia swą ofertę za darmo. W zeszłym roku firma uruchomiła specjalną stronę, na której bez rejestracji można było obejrzeć kilka filmów. Były też dostępne pierwsze odcinki kilku popularnych seriali jak Stranger Things.

Netflix

Źródło

You may also like...