Nokia przygotowuje nowy tablet; premiera już w październiku

Marka HMD Global wykorzysta szyld Nokii, by wprowadzić na rynek nowy tablet. Model Nokia T20 będzie miał 10″ ekran, 4 GB RAM i pojawi się w sprzedaży już w październiku.

Firma HMD Global, która przejęła markę Nokia, skupia się głównie na produkcji smartfonów cieszących się umiarkowanym zainteresowaniem klientów. Fińskie przedsiębiorstwo tym razem planuje jednak wprowadzić na rynek nowy tablet, który jeśli wierzyć plotkom, trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Informacja o premierze nie jest rzecz jasna pewna, lecz HMD Global szykuje na 6 października event, na którym zamierza zaprezentować nowe produkty. Jednym z nich może być wspomniany tablet, a wówczas poznamy jego oficjalną specyfikację techniczną oraz dowiemy się ile będzie kosztował.

Nokia T20

Pojawiające się w sieci przecieki już teraz pozwalają nam jednak dowiedzieć się czego możemy po nim oczekiwać. Produkt będzie nazywał się Nokia T20 i otrzyma 10,36″ wyświetlacz, a także procesor Unisoc z 4 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie pojawi się również 64 GB pamięci wewnętrznej, a także bezprzewodowa łączność 4G oraz WiFi.

Nie będzie to więc topowy sprzęt, lecz model ze średniej półki, który przy odpowiednio skalkulowanej cenie może wzbudzić zainteresowanie klientów.

Nokia T20 nie będzie rzecz jasna jednym sprzętem pokazanym na październikowym evencie. Firma chce tam również zaprezentować nowy smartfon Nokia G50 5G z 6,8-calowym ekranem oraz Snapdragonem 480 pod maską.

Źródło

You may also like...