MWC 2022: Nowy modem Qualcomm X70 5G ma własną jednostkę SI

Qualcomm zaprezentował na MWC 2022 najnowszą generację modemu 5G do smartfonów. Qualcomm X70 5G oferuje lepszą średnią prędkość pobierania i posiada własną jednostkę SI.

Technologia 5G wkroczyła do naszych smartfonów stosunkowo niedawno, dając nam dostęp do szybkiego internetu. Producenci modemów wciąż jednak ją udoskonalają, by oferowały użytkownikom jeszcze większe możliwości. Podczas trwających właśnie targów MWC 2022, Qualcomm pokazał swój najnowszy modem o nazwie Qualcomm X70 5G.

Jest to następca znanego już z urządzeń mobilnych X65, który zadebiutował w zeszłym roku. Nowa generacja modemu oferuje taką samą szczytową prędkość pobierania danych wynoszącą 10 Gbps. Producent jednak poprawił w nim średnią prędkość transferu, co oznacza że pobieranie danych będzie teraz odbywało się zdecydowanie sprawniej.

Qualcomm twierdzi również, że łączność mmWave jest teraz bardziej niezawodna. Technologia mmWave wymaga bowiem bezpośredniej widoczności ze stacją bazową 5G. Sygnał wprawdzie można również odebrać, gdy odbija się on od budynków, lecz z czasem ulega on degradacji. Można to jednak zmniejszyć za pomocą oprogramowania, które zmniejsza współczynnik błędów. Producent umieścił więc w nowym modemie procesor SI. Sztuczna inteligencja będzie służyć do rozpoznawania określonych wzorców fal radiowych i naprawiania.

Pierwsze urządzenia z modemem Qualcomm X70 5G powinny pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku. Jesienią będziemy więc mogli przekonać się jakie korzyści przyniesie nam nowa jego generacja.

Qualcomm X70 5G

Źródło

You may also like...