Hisense PX1-Pro projektorem 4K idealnym do małych pomieszczeń

Marka Hisense wprowadza na europejski rynek nowy projektor krótkiego rzutu Hisense PX1-Pro. Sprzęt oferuje rozdzielczość 4K i obsługę Dolby Vision HDR, a kosztuje 2999 euro.

Zazwyczaj aby zainstalować projektor, potrzebujemy dość sporo miejsca, gdyż musi się on znajdować w odpowiedniej odległości od ekranu. To nieco komplikuje instalację, gdyż trzeba jeszcze pochować kable, które należy do niego doprowadzić. Znacznie lepszym rozwiązaniem są więc projektory, tzw. krótkiego rzutu, które mogą pracować w niewielkiej odległości od ekranu. Można je więc postawić na szafce, w której umieścimy także źródła obrazu.

Takim sprzętem jest najnowszy model Hisense PX1-Pro, który wchodzi właśnie na europejskie rynki w cenie 2999 euro. Projektor może wyświetlać obraz o przekątnej 90″ lub 130″. A dzięki systemowi Android TV 10, można go używać jak zwykłego telewizora Smart TV. Jego jasność wynosi 2200 lumenów, a dodatkowo posiada system redukcji rozmycia obrazu MEMC. Największą zaletą jest jednak to, że można go umieścić w odległości 27 lub 49 cm od ściany, więc nie trzeba go montować po drugiej stronie pokoju.

Hisense PX1-Pro

Projektor obsługuje Dolby Vision HDR, a także Dolby Digital i Dolby Atmos. Wyposażono go również w porty USB-A oraz USB-C. Natomiast pilot głosowy ma skróty klawiszowe zapewniające błyskawiczny dostęp do serwisów YouTube, Tubi, Prime Video, Disney+ i asystenta Google Assistant.

Hisense PX1-Pro

Producent wyposażył go również w 30 W głośniki, jak również dwa porty HDMI 2.1, umożliwiające podłączenie do niego różnych źródeł obrazu. Natomiast żywotność lampy wynosi 25 tys. godzin, co powinno zapewnić 9 lat pracy, przy założeniu 8 godzin oglądania każdego dnia.

Oczywiście, jeśli nie potrzebujecie projektora 4K, to na tej stronie znajdziecie duży wybór modeli w niższych cenach.

Źródło

You may also like...