Android P zakończy wsparcie niebezpiecznego protokołu łączności

System Android P nie będzie już wspierać protokołu autoryzacji WiFi WPS. System ten już od dawna uznawany jest za mało bezpieczny, więc dla użytkowników jest to dobra wiadomość.

Nadchodzący Android P, przyniesie ze sobą wiele zmian. Jedną z nich może być sposób łączenia się z domową siecią WiFi. Z najnowszych wieści wynika bowiem, że nowy system operacyjny przestanie wspierać protokół WPS.

WPS (Wi-Fi Protected Setup) to protokół autoryzacji użytkownika, pozwalający urządzeniu WiFi połączyć się z routerem za pomocą PIN’u. Technologia ta już od dawna uważana jest za mało bezpieczną, gdyż PIN można łatwo złamać metodą brute force. Mimo to WPS stosowany jest w urządzeniach z Androidem. Wygląda jednak na to, że wkrótce przestanie być wspierany, gdyż Google zamierza go całkowicie usunąć ze swego systemu.

Na razie nie jest to jeszcze pewne, ale eksperci testujący bety systemu Android P twierdzą, że nie ma w nim odniesień do WPS. Jeśli okaże się to prawdą, nie będzie to złym pomysłem. System powstał już ponad 10 lat i jest już zbyt przestarzały by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Android P

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...