Samsung szykuje cztery smartfony z Android Go

Najnowsze dokumenty FCC potwierdzają, że Samsung niebawem wprowadzi do sprzedaży smartfony z Android Go. Firma ma w planach cztery różne modele.

Nie od dziś wiadomo, że największym zainteresowaniem konsumentów cieszą się najtańsze smartfony o najsłabszej konfiguracji. Problem w tym, że takie urządzenia niezbyt dobrze radzą sobie z obsługą standardowego Androida. Aplikacje nie są bowiem tworzone pod kątem tak słabych procesorów, dlatego powstała nowa platforma Android Go.

Jest to wersja systemu Android 8.0 Oreo, specjalnie zoptymalizowana dla budżetowych smartfonów posiadających 1 GB RAM lub mniej. Wyposażono ją także w odpowiednio dostosowane wersje popularnych aplikacji, okrojone z niektórych funkcji, by płynnie działały na takim sprzęcie. Stworzono m.in., Google Maps Go, YouTube Go oraz parę innych najbardziej znanych programów.

Jednym z producentów planujących wprowadzić na rynek smartfony z Android Go, jest firma Samsung. Już wcześniej mówiło się o takich planach koreańskiego giganta, lecz dzięki amerykańskiej FCC udało nam się poznać je nieco lepiej. Agencja przyznała właśnie dopuszczające do sprzedaży certyfikaty czterem modelom smartfonów. Są to SM-J260G, SM-J260G/DS, SM-J260Y oraz SM-J260Y/DS.

Należy jednak zaznaczyć, że smartfony Samsunga z tą platformą, będą nieco różnić się od innych. Nie zaoferują bowiem czystego systemu, lecz wzbogacony o firmową nakładkę Samsung Experience. Póki co nie wiadomo też kiedy pojawią się w sprzedaży.

Android Go

Źródło: Apps.fcc.gov

You may also like...