Xbox One dostanie obsługę Dolby Vision

Już wkrótce posiadacze konsoli Xbox One, będą mogli uzyskać znacznie lepszą jakość obrazu z serwisów VOD. Sprzęt dostanie bowiem obsługę technologii Dolby Vision.

Xbox One to nie tylko konsola, ale również multimedialne centrum rozrywki zapewniające nam dostęp do serwisów filmowych. Warto byłoby więc, by oferował użytkownikom jak najlepszą jakość obrazu. Z tym akurat nie ma problemu, gdyż poinformował właśnie, że jego platforma już niebawem będzie wspierać format Dolby Vision.

Firma potwierdziła, że wsparcie dla nowego systemu dostaną Xbox One S oraz Xbox One X (zobacz najlepsze oferty). Opcja jest testowana przez osoby z programu Xbox Insiders, jednak na razie ograniczona jest wyłącznie do aplikacji streamingowych. Jedną z pierwszych aplikacji wspierających nową technologię, będzie Netlix.

Dolby Vision to system wyświetlania obrazu, który wielu uważa za lepszy od HDR10, który jest obecnie standardem w przypadku tej konsoli. Metadane używane w tym formacie, pozwalają podnieść jasność oraz jakość kolorów w scenie i wspierają 12-bitową głębię obrazu. Dodatkowo oferują wyższy poziom jasności w porównaniu do HDR10, znacznie poprawia wygląd scen.

Oczywiście aby zobaczyć to wszystko, potrzebujemy kompatybilnego telewizora wspierającego tę technologię. Oprócz tego należy posiadać wyższy poziom abonamentu Netflixa, dający dostęp do treści w Ultra HD, gdyż tylko w ten sposób streamować treści w odpowiednim formacie.

Xbox One

Źródło: Xbox.com

You may also like...