Firefox Focus chroni naszą prywatność z funkcją Face ID

Użytkownicy smartfonów Apple mogą dodatkowo zabezpieczyć historię przeglądania w aplikacji Firefox Focus. Dostęp do niej jest teraz chroniony technologią Face ID lub Touch ID.

Historia przeglądanych stron to coś, co każdy z nas chciałby ochronić przed obcymi osobami. W przypadku przeglądarki Firefox Focus na iOS, można ją teraz bardzo skutecznie zabezpieczyć przed niepowołanym dostępem, wykorzystując technologię Face ID.

Mozilla dla użytkowników iPhone’a X przygotowała bowiem całkowicie nową funkcję w przeglądarce Firefox Focus. Jest to specjalna wersja aplikacji, zapewniająca znacznie większy poziom ochrony prywatności. Funkcja dostępna jest w najnowszej wersji programu i pozwala lepiej chronić historię przeglądania.

Dzięki temu historia jest automatycznie blokowana, zaś dostęp do niej można uzyskać tylko po autoryzacji przy pomocy biometrycznego systemu. Użytkownik musi więc zeskanować odcisk palca, albo użyć swej twarzy i technologii Face ID. Jest to dodatkowa warstwa zapewniająca prywatność przeglądania stron, nawet gdy urządzenie jest odblokowane i używane przez inną osobę.

Użytkownicy Androida na razie nie mogą korzystać z nowej funkcji, jednak nie można wykluczyć, że Mozilla wkrótce udostępni ją także dla systemu Google.

Firefox Focus

Źródło: Engadget.com

You may also like...