Pixel 2 nadal rozmazuje zdjęcia panoramiczne

Użytkownicy Google Pixel 2 od ośmiu miesięcy czekają na naprawienie uciążliwego buga utrudniającego robienie zdjęć. Przez niego jakość fotografii panoramicznych pozostawia sporo do życzenia.

Pixel 2 i Pixel 2 XL to smartfony posiadające tyle wad, że ciężko je wszystkie zliczyć. Co gorsza, nie które z nich są nie tylko uciążliwe, ale też nadal nie doczekały się naprawy. Mimo faktu, że zgłoszono je w wiele miesięcy temu.

Jedna z wad dotyczy aparatu fotograficznego i obecna jest w smartfonie Google już od niemal 8 miesięcy. Dotyczy ona głównie zdjęć panoramicznych, a objawia się znaczną utratą ostrości. Gdy użytkownik ustawi ostrość na nieskończona, wówczas wykonane zdjęcie jest po prostu mocno rozmazane. Wada została zgłoszona już w listopadzie zeszłego roku, ale problem nadal nie doczekał się rozwiązania, zaś od kwietnia liczba skarg na ten problem znacznie wzrosła.

Co prawda istnieje rozwiązanie problemu dostarczone przez jednego z developerów, jednak wymaga zrootowania telefonu, a nie każdy użytkownik chce się na to godzić. Trzeba bowiem odblokować bootloader, a to z kolei wiąże się z wymazaniem wszystkich danych. Instrukcję objaśniającą jak to zrobić, znajdziecie na stronie XDA.

Brak rozwiązania przez tak długi czas nie świadczy najlepiej o koncernie Google. I wygląda na to, że użytkownicy smartfona już się go nie doczekają, biorąc pod uwagę fakt, że niebawem odbędzie się premiera Pixel 3.

Pixel 2

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...