Microsoft pracuje nad konkurencją dla AirPods

W sieci pojawił się najnowszy patent Microsoftu, sugerujący iż amerykański koncern pracuje nad konkurencją dla słuchawek AirPods. Sprzęt ma być inteligentny i wyposażony w dodatkowe sensory.

Opracowane przez inżynierów Apple AirPods, są najchętniej kupowanymi w USA słuchawkami bezprzewodowymi. To pokazuje, że istnieje spory rynek na tego typu sprzęt, na którym być może zechce zaistnieć również Microsoft.

W sieci pojawił się bowiem najnowszy patent amerykańskiego koncernu, dotyczący inteligentnych słuchawek. Patent opisuje sprzęt, który nie tylko posiada kabel o regulowanej długości, ale też wbudowane sensory, które mogą automatyzować różne czynności. Dzięki nim możliwe będzie automatyczne wstrzymanie odtwarzania muzyki po zdjęciu słuchawek z głowy. Pozwoliłoby to wówczas oszczędzać baterię sprzętu i wydłużyć czas jego działania.

Sprzęt posiadać ma baterie w jednej oraz drugiej słuchawce, ale patent nie wyklucza pozostawienia tylko jednej, by zrobić miejsce dla dodatkowych sensorów, wykonujących różne zadania.

Jak zwykle patent nie oznacza od razu rozpoczęcia seryjnej produkcji i wprowadzenia sprzętu do sprzedaży. Rynek bezprzewodowych słuchawek do smartfonów jest jednak bardzo lukratywny, więc nie można wykluczyć, że Microsoft stworzy taki sprzęt.

AirPods

Źródło: Mspoweruser.com

You may also like...