Microsoft Band powróci w nowej odsłonie

Plotki o śmierci opaski Microsoft Band okazały się przedwczesne. Microsoft planuje wprowadzić do sprzedaży trzecią generację tego produktu i właśnie poznaliśmy jego specyfikację techniczną.

W 2015 roku, gdy pojawiła się moda na opaski fitness, na rynek trafił model Microsoft Band opracowany przez inżynierów firmy z Redmond. Nowa opaska spodobała się konsumentom, więc rok później pojawił się jej następca. Potem jednak firma uznała, że taki produkt nie pasuje do jej portfolio i zdecydowała się uśmiercić markę. Nie zrobiła tego zbyt skutecznie, gdyż jakiś czas temu pojawiły się plotki wskazujące na rozpoczęcie prac nad trzecią generacją opaski.

Okazały się one prawdziwe, gdy Microsoft Band 3 jest produktem jak najbardziej realnym, co potwierdzają zdjęcia prototypu. Wprawdzie widać na nich, że wzornictwo sprzętu niewiele się zmieniło, poza nieznacznym odchudzeniem, ale za to zaszły spore zmiany w zakresie wyposażenia oraz funkcjonalności.

Band 3 posiada ten sam zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o wymiarach 12.8 x 32 mm i rozdzielczości 320 x 129 pikseli. Ma też Bluetooth 4.0, jak również technologię pozwalającą skrócić czas ładowania baterii z dotychczasowych z 90 do 60 minut. Obudowa opaski jest wodoszczelna, a dodatkowo zainstalowano w niej szereg sensorów. Na jej wyposażeniu jest m.in., optyczny sensor pulsu, żyroskop, GPS, czujnik światła, sensor mierzący temperaturę skóry oraz czujnik promieni UV. Wyposażono ją także w sensor galwanicznej reakcji skóry, mikrofon oraz barometr. Dodatkowo jest także wsparcie dla systemów EEG oraz RFID.

Trzeba jednak pamiętać, że powyższe informacje oraz zdjęcia pochodzą z prototypu. Na chwilę obecną nie wiadomo czy Microsoft planuje wprowadzić opaskę do sprzedaży. Biorąc jednak specyfikację techniczną sprzętu, może on wzbudzić duże zainteresowanie konsumentów.

Microsoft Band

Microsoft Band

Źródło: Windowscentral.com

You may also like...