Samsung Galaxy S10 umożliwi konfigurację przycisku Bixby

Samsung wreszcie wysłuchał próśb użytkowników i umożliwi im własną konfigurację przycisku Bixby. Będzie to można zrobić w modelu Galaxy S10, który jest już dostępny w przedsprzedaży.

Parę lat temu Samsung wyposażył swe flagowe smartfony w specjalny przycisk, umożliwiający szybkie uruchomienie głosowego asystenta Bixby. Użytkownikom taki element wyposażenia niezbyt przypadł jednak do gustu.

Funkcjonalność asystenta jest bowiem bardzo ograniczona, gdyż cyfrowy pomocnik w porównaniu do rywali, wciąż potrafi bardzo niewiele. Użytkownicy początkowo uznali więc przycisk jego aktywacji za całkowicie zbędny element. Szybko jednak odkryto możliwość zmiany jego przeznaczenia i przypisania pod przycisk zupełnie innej, wybranej przez użytkownika funkcji.

Samsung zablokował jednak tę możliwość, czym nie zyskał sobie przychylności konsumentów. Na szczęście funkcja zmiany przeznaczenia przycisku powróci w nadchodzącym modelu Galaxy S10, który wczoraj zaprezentowano. Samsung oficjalnie potwierdził, że użytkownicy będą mogli go samodzielnie skonfigurować, aby uruchamiał wybrane przez nich aplikacje.

Przycisk obecnie obsługuje trzy różne działania, mianowicie wciśnięcie krótsze, dłuższe oraz dłuższe przytrzymanie. Dłuższe przytrzymanie przycisku będzie zawsze aktywowało asystenta Bixby. Ale dwie pierwsze funkcje pozostaną do dyspozycji użytkowników. Będą więc mogli przypisać pod nie otwarcie dowolnej aplikacji, z tych które wykorzystują najczęściej.

To bardzo dobra wiadomość dla użytkowników smartfonów Samsunga, gdyż przycisk wreszcie im się do czegoś przyda i przestanie być bezużyteczny.

Bixby

Źródło: Theverge.com

You may also like...