Koncepcyjny pojazd Sony wkrótce trafi do użytku

Opracowany przez inżynierów Sony i Yamahy autonomiczny pojazd SC-1 Sociable Cart, niebawem trafi do użytku. Będzie to można spotkać w parkach rozrywki, polach golfowych itp.

W 2017 roku Sony zaprezentowało koncepcję niewielkiego pojazdu osobowego, opracowanego wspólnie z Yamahą, który mógłby wozić pasażerów. Niewielki pudełkowaty bus miał kilka miejsc i pełną autonomię jazdy, więc byłby idealnym rozwiązaniem na kampusach, czy też wszelkiego rodzaju targach.

Przez kilka lat nic się wokół tego projektu nie działo, ale to wcale nie oznacza, że japońskie firmy go porzuciły. Wręcz przeciwnie, właśnie do niego powrócono z pomysłem na komercyjne wykorzystanie. Firmy zaprezentowały zupełnie nową wersję SC-1 Sociable Cart, która wkrótce trafi do użytku. Pojazd pojawi się m.in., w parkach rozrywki, na polach golfowych oraz obiektach handlowych, wożąc pasażerów z prędkością do 19 km/h.

Nowa wersja pojazdu posiada pięć miejsc zamiast trzech i oferuje pasażerom większy komfort. Wyposażono ją również w dodatkowe sensory, dzięki którym lepiej orientuje się w otoczeniu. Natomiast pojemniejsze baterie zapewniają dłuższy czas pracy.

Ciekawostką jest to, że pojazd nie posiada okien. Projektanci zastąpili je 49-calowym monitorem 4K, który dostarcza widok w technologii rzeczywistości mieszanej. Na prawdziwy obraz nakładane są więc cyfrowe elementy. To nie jedyny wyświetlacz znajdujący się tym pojeździe. Na zewnątrz są dodatkowo cztery 55-calowe ekrany 4K, które wyświetlają reklamy oraz inne materiały.

Pierwsze pojazdy SC-1 Sociable Cart wejdą do użytku jeszcze w tym roku fiskalnym, który kończy się w marcu 2020 roku. Nie będzie go jednak można kupić, a zaprojektowano go wyłącznie do zamkniętych tras.

SC-1 Sociable Cart

Źródło

You may also like...