Sony i Amazon rezygnują z targów MWC 2020

Sony i Amazon potwierdziły, że z powodu koronawirusa nie pojawią się na targach MWC 2020. Swą obecność na imprezie ograniczy również koncern Samsung.

Pod koniec lutego, w Barcelonie jak zwykle odbędą się targi telekomunikacyjne Mobile World Congress. Tegoroczna edycja imprezy stoi jednak pod coraz większym znakiem zapytania, gdyż kolejne firmy zrezygnują z udziału w tym wydarzeniu. Powodem jest naturalnie koronawirus, który atakuje na całym świecie, a liczba zarażonych przekroczyła już 10 tys.

Na takich targach pojawiają się tysiące ludzi z całego świata, więc ryzyko zarażenia się jest niezwykle duże. Coraz więcej firm ogłasza więc rezygnację z udziału w tej popularnej imprezie, chcąc chronić swych pracowników.

Na targach nie pojawi się LG, ZTE, a także Ericsson oraz Nvdia, które kilka dni temu ogłosiły swe decyzje. Teraz dowiedzieliśmy się, że w Barcelonie nie planuje pojawić się Sony. Japoński koncern opublikował oświadczenie, w którym potwierdza swą nieobecność na targach. Firma zamierzała tam zaprezentować swój najnowszy smartfon Xperia 5 Plus, którego pokaże teraz na swym kanale na YouTube.

Xperia 5 Plus to sprzęt wyposażony w 6,5″ ekran OLED oraz potrójny aparat główny. Znajdziemy w nim także 8 MP kamerę do selfie, stereofoniczne głośniki oraz czytnik odcisków palców umieszczony na bocznej krawędzi.

Sony nie zamyka listy nieobecnych na MWC 2020, gdyż podobną decyzję podjął także Amazon. Amerykańska firma zapewniła, że pod koniec lutego zorganizuje własny event, na którym pokaże swe najnowsze produkty.

Swą obecność na imprezie ograniczy także Samsung, gdyż wielu jego dyrektorów zrezygnowało z podróży do Europy. Na razie koncern jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, więc w najlepszym wypadku stoiska firmy będą znacznie mniejsze niż rok temu. W najgorszym gigant wcale nie pojawi się na imprezie. Co gorsza, Xiaomi rozważa podobny krok.

MWC 2020

Źródło

You may also like...