Nvidia rezygnuje z obecności na Mobile World Congress

Nvidia również nie pojawi się na targach telekomunikacyjnych Mobile World Congress. Podobnie jak w przypadku innych firm, powodem jest koronawirus.

Rośnie lista firm, które nie pojawią się na tegorocznej edycji targów Mobile World Congress, które pod koniec lutego odbędą się w Barcelonie. Wiemy już na pewno, że nie pojawią się na nich LG oraz ZTE, a niedawno swój brak obecności potwierdził także Ericsson. Na tym się jednak nie kończy lista nieobecnych na popularnej imprezie.

Nvidia także potwierdziła, że nie pojawi się na targach z powodu koronawirusa. Firma na swej stronie oświadczyła, że rezygnuje z imprezy, ze względu na możliwość zarażenia wirusem jej pracowników. Na takiej imprezie pojawi się bowiem sporo osób z całego świata, więc ryzyko infekcji jest szczególnie duże.

Nvidia jest już czwartym wystawcą oraz pierwszym amerykańskim przedsiębiorstwem, które nie pojawi się na MWC 2020. Jest to niewątpliwie spory cios dla tej imprezy, gdyż firma była głównym sponsorem konferencji. Była też jednym z organizatorów AI Edge Innovation Center, gdzie miały być prezentowane sztuczne inteligencje oraz technologia 5G. Wspólnie z GSMA miała też organizować konferencje i panele dyskusyjne związane z SI. Na tę chwilę nie wiadomo czy odbędą się zaplanowane pokazy oraz konferencje.

Z tego wiemy, to Qualcomm, Lenovo, Motorola, Xiaomi, Vivo i Honor na razie planują wziąć udział w imprezie, ale nie wiadomo czy także nie zmienią zdania.

Nvidia

Źródło

You may also like...