Xiaomi też chce mieć smartfon z kamerą pod ekranem

Nie tylko Oppo pracuje nad pomysłem ukrycia przedniej kamery pod wyświetlaczem. Xiaomi również zaprezentowało prototyp takiego urządzenia bazujący na modelu Mi 9.

Dziś rozpoczyna się konferencja WWDC 2019, na której Apple zaprezentuje swe najnowsze produkty. Uwagę od imprezy mogą jednak odwrócić dwaj chińscy producenci smartfonów, którzy zaprezentowali nowe rozwiązanie dla urządzeń z Androidem. Ich pomysł może w przyszłości zrewolucjonizować branżę i sprawić, że producenci raz na zawsze będą mogli zrezygnować z notcha.

Przed chwilą pisałem o prototypie smartfona Oppo, który posiada kamerę umieszczoną pod ekranem. Nad podobnym pomysłem pracują również inżynierowie firmy Xiaomi, którzy zaprezentowali zbliżone rozwiązanie.

Dyrektor generalny chińskiej firmy Lin Bin, pokazał w mediach społecznościowych krótkie wideo, na którym widać zmodyfikowany wariant modelu Xiami Mi 9. To co odróżnia go od standardowej wersji tego smartfona, to brak notcha. Nie oznacza to jednak, że producent zrezygnował z kamery do selfie, lecz podobnie jak rywal, ukrył ją pod wyświetlaczem.

Rozwiązanie to działa nieco inaczej niż w przypadku Oppo, gdzie po uruchomieniu aplikacji aparatu, przyciemniał się górny pasek ekranu. W smartfonie Xiaomi nic takiego się nie dzieje, zaś kamera jest niewidoczna.

Niestety wideo opublikowane na Twitterze nie wyjaśnia technicznych aspektów pomysłu. Nie wiadomo więc w jaki sposób udało się to osiągnąć, ani też jaka jest jakość wykonywanych taką kamerą zdjęć. To jest bardzo istotne, gdyż szef Oppo twierdzi, że nie jest ona na razie zbyt dobra. Możliwe jednak, że inżynierom Xiaomi udało się to poprawić.

Xiaomi

Źródło: Twitter.com

You may also like...