Ericsson także rezygnuje z targów MWC 2020

Ericsson jest kolejną po LG firmą, która nie pojawi się na tegorocznych targach MWC 2020. Powodem jest zagrożenie epidemią koronawirusa, który pojawił się już w niemal 30 państwach.

Koronowirus, który rozprzestrzenia się po świecie, ma coraz większy wpływ na działanie dużych koncernów technologicznych. Informowałem już, że Apple zamyka wszystkie swe chińskie biura i sklepy, natomiast współpracujący z koncernem Foxconn, wstrzymał czasowo swą produkcję.

Nie można wykluczyć, że z powodu rosnącej epidemii ucierpią także targi telekomunikacyjne Mobile World Congress. Tegoroczna edycja może być znacznie mniej ciekawa, gdyż z udziału w evencie rezygnują kolejne firmy. Kilka dni temu LG ogłosiło, że nie pojawi się w Barcelonie, zaś ZTE zrezygnowało z tradycyjnej konferencji prasowej.

Teraz dowiedzieliśmy się, że na targach zabraknie również szwedzkiego koncernu Ericsson. Dyrektor generalny firmy wydał oświadczenie, w którym informuje o rezygnacji z udziału w targach ze względu na bezpieczeństwo swych pracowników. Wyjaśnia, że decyzja nie była łatwa, gdyż planowano zaprezentować w Barcelonie swe najnowsze innowacje. Jednak należało ją podjąć.

Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli zobaczyć tego co firma opracowała. Szwedzki koncern planuje prezentować swe technologie na lokalnych eventach zwanych Ericsson Unboxed.

Dodam, że targi MWC 2020 odbędą się w Barcelonie w dniach 24-27 luty. Nie wiadomo jednak, czy w najbliższych dniach nie zrezygnują z udziału w nich kolejne firmy.

MWC 2020

Źródło

You may also like...