Apple pracuje nad nowym iTunes dla Windowsa 10

Chodzą słuchy, że Apple tworzy nową wersję serwisu iTunes dla platformy Windows 10. Firma chce zrobić z nią to samo co w przypadku platformy macOS Catalina.

Gdy na początku tego roku Apple wypuściło najnowszy system macOS Catalina, największą niespodzianką dla użytkowników był brak serwisu iTunes. Posiadacze komputerów przyzwyczajeni do popularnego narzędzia mogli poczuć się nieco zagubieni, gdyż producent zdecydował się wprowadzić w nim spore zmiany.

Doskonale znaną aplikację rozbił bowiem na kilka mniejszych programów, które oferują te same funkcje. Pojawiły się więc dedykowane aplikacje dla muzyki, wideo, książek itp. Było to dobre posunięcie, gdyż dotychczasowe narzędzie stało się zbyt rozbudowane, a przez to mocno ociężałe. Jego obsługa nie należała więc do najwygodniejszych.

Wygląda na to, że firma z Cupertino planuje teraz zrobić to samo z platformą Windows 10. Na portalu LinkedIn pojawiła się oferta pracy dla starszego inżyniera programowego, który pomoże w tworzeniu nowej generacji aplikacji do multimediów.

Oczywiście nie ma pewności, że chodzi tu faktycznie o nową wersję iTunes. Równie dobrze oferta pracy może dotyczyć aplikacji dla platformy AppleTV+. Na razie jest jednak zbyt pytań, które pozostają bez odpowiedzi. Na początku grudnia odbędzie się jednak kolejny event Apple i być może to właśnie tam dowiemy się na ten temat czegoś więcej.

iTunes

Źródło

You may also like...