Popularny dron Skydio R1 zyskuje nowe funkcje

Posiadacze drona Skydio R1, zyskali nowy sposób jego kontroli. Mogą od teraz sterować nim również za pomocą smartwatcha Apple Watch.

Na początku bieżącego roku na sklepowe półki trafił jeden z ciekawszych modeli dronów o nazwie Skydio R1. Ten niewielki bezzałogowiec posiada nie tylko wbudowaną kamerę, ale też własną inteligencję sterującą jego lotem i pozwalającą omijać przeszkody. Dzięki niej może przemieszczać się w trybie autonomicznym, co otwiera przed użytkownikiem wiele nowych możliwości. Pilot może bowiem skupić się na filmowaniu, czy też akrobacjach powietrznych, nie musząc spędzać tygodni na nauce pilotażu.

Sterowanie Skydio R1 dotąd odbywało się za pomocą aplikacji na smartfony, ale teraz stało się jeszcze wygodniejsze. Na Apple Watch pojawiła się bowiem aplikacja przeznaczona dla tej maszyny. Oczywiście nie zastępuje ona całkowicie smartfona. Nadal bowiem musimy z niego korzystać do startu i lądowania, zmiany ustawień oraz transmisji sygnału wideo z kamery. Narzędzie dla smartwatcha oferuje natomiast najpopularniejsze funkcje. Przy jego pomocy możemy np., nakazać dronowi by podążał za obiektem, wrócić do miejsca startu, zawisnął w powietrzu, a cyfrowa korona pozwala go obracać.

Integracja z Apple Watch może więc być dla posiadaczy drona bardzo użyteczna, pod warunkiem rzecz jasna, że posiadają ten smartwatch. Dodam, że Skydio R1 nie jest gadżetem tanim i trzeba za niego zapłacić niemal 2000 dolarów.

Skydio R1

Źródło: Slashgear.com

You may also like...