Logitech Circle View: monitoring z obsługą HomeKit

Logitech zaprezentował nową kamerę z rodziny Logitech Circle View. Sprzęt posiada niezły sensor i współpracuje z ekosystemem Apple HomeKit.

W dzisiejszych czasach ochrona naszego domu przed włamywaczami nie stanowi problemu. Na rynku dostępnych jest bowiem sporo rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, w postaci różnego rodzaju sensorów oraz kamer. Jeśli nasz budżet nie jest duży, a potrzebujemy kamery oferującej wysoką jakość obrazu, może nas zainteresować najnowszy Logitech Circle View.

Kamera jest bardzo wszechstronna, gdyż dzięki odpornej na warunki pogodowe obudowie z certyfikatem IP64, możemy ją instalować również na zewnątrz budynków. Wyposażono ją również w sensor umożliwiający rejestrowanie obrazu w jakości Full HD, który może transmitować go bezpośrednio do HomeKit, przy czym strumień wideo jest szyfrowany. Nagrania da się też przesyłać bezpośrednio do naszego konta w usłudze iCloud.

Kamera posiada dodatkowo funkcje prywatności idealne dla osób obawiających się, że ktoś może ich podglądać. Uchwyt pozwala bowiem skierować ją w dół, całkowicie blokując pole widzenia. Jakby tego było mało, na obudowie znajduje się również niewielki przycisk służący do całkowitego wyłączenia obrazu i dźwięku.

Produkt dysponuje również LED’ami pracującymi w podczerwieni, które oświetlają przestrzeń do 4,5 m przed kamerą, umożliwiając nagrywanie w nocy. W obudowę wbudowano też mikrofon oraz monofoniczny głośnik, służące do dwukierunkowego systemu komunikacji. Jeśli więc zainstalujemy kamerę przed drzwiami, możemy zdalnie porozmawiać z gościem.

Logitech Circle View możemy zamówić na stronie producenta w cenie 160 dolarów. Jeśli planujemy przechowywać nagrania w iCloud, potrzebujemy jeszcze subskrypcji do tego internetowego dysku. Za 200 GB przestrzeń zapłacimy 0,99 dolara miesięcznie, natomiast 2 TB kosztuje 9,99 dolarów miesięcznie. Logitech twierdzi, że do jednej kamery wystarczy w zupełności pierwsza opcja. Natomiast 2 TB pakiet bez problemów obsłuży pięć kamer.

Logitech Circle View

Źródło

You may also like...