Nowy projekt Samsunga poprawi nasze samopoczucie

Inkubator pomysłów Samsung C-Labs, przedstawił urządzenie do emisji sztucznego światła słonecznego. Nowy projekt będzie miał korzystny wpływ na nasze samopoczucie.

Światło słoneczne ma bardzo istotny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie psychiczne. Jego brak może więc negatywnie odbić się na naszym ogólnie pojętym zdrowiu. Problem jest szczególnie dotkliwy zimą, kiedy to wiele osób wpada z tego powodu w depresję. Należący do Samsunga inkubator pomysłów C-Labs zaprezentował jednak projekt, który może nam zapewnić światło słoneczne w dowolnej ilości i o każdej porze roku.

Pomysł jest dziełem firmy SunnyFive, która stworzyła imitację okna, mogącego zapewnić pełne spektrum naturalnego światła. Potrafi więc odtworzyć taki poziom światła, jakiego oczekiwalibyśmy po prawdziwym oknie.

Na tę chwile nie wiemy kiedy okno SunnyFive pojawi się w sprzedaży. Jest to jednak na tyle interesujący i przydatny sprzęt, że Samsung raczej nie będzie długo zwlekał z wprowadzeniem go na światowe rynki.

Samsung

To nie jedyny z ciekawych projektów wspieranych przez C-Lab. Kolejną nowością jest RootSensor. To specjalny typ czujnika, który rejestruje codzienną ekspozycję na promieniowanie UV. Może być zintegrowany z urządzeniami noszonymi inteligentnymi samochodami i inteligentnymi budynkami. Zapewnia system monitorowania UV, który rejestruje narażenie na promieniowanie UV i dostarcza informacji na temat stanu skóry i produkcji witaminy D.

Źródło

You may also like...