Nie każdy iPhone 14 dostanie taki sam ekran; lepsze panele trafią do wersji Pro

Samsung będzie dostawcą wyświetlaczy dla smartfonów z nowej rodziny iPhone 14. Według przecieków, lepsze modele ekranów Apple zachowa dla modelu Pro, natomiast podstawowy wariant dostanie nieco gorsze panele.

Premiera smartfonów z serii iPhone 14 jest już coraz bliżej, a tymczasem pojawiające się w sieci przecieki coraz lepiej zapoznają nas z możliwościami nowego sprzętu. Kolejne doniesienia skupiają się na wyświetlaczach, które pojawią się w urządzeniach nowej rodziny. Wiadomo już, że dostawcą paneli jest Samsung, ale teraz dowiadujemy się, że poszczególne modele będą różniły się jakością zainstalowanych ekranów.

iPhone 14 z różnymi ekranami

Koreański blog The Elec twierdzi, że ekrany poszczególnych modeli smartfonów Apple będą różniły się jakością zastosowanych materiałów. Apple najwyraźniej wybrało dla iPhone 14 oraz 14 Plus panele OLED, nazywane przez Samsunga M11. Są to panele które znajdziemy m.in., w Galaxy S22 Ultra. Będą one wykorzystywały technologię LTPS, zamiast LTPO.

Natomiast dla modeli 14 Pro oraz Pro Max, amerykański producent wybrał panele OLED M12, rownież produkowane przez Samsunga. Uważa się, że ten materiał ma jakość zbliżoną do nadchodzącego Galaxy Fold4. Jest więc bardziej prawdopodobne jest, że będzie obsługiwać najnowocześniejsze funkcje oszczędzania baterii LTPO.

Zróżnicowanie materiałów wyświetlaczy, pozwoli amerykańskiemu koncernowi oszczędzić nieco na produkcji nowych smartfonów. Oczywiście musimy pamiętać, że Samsung nie jest jedynym dostawcą paneli OLED dla nowego sprzętu. Część ekranów dostarcza LG Display, a są to panele OLED wykonane w technologii RS. To oznacza, że przeciętny klient tak naprawdę nie będzie miał wpływu na to jaki ekran dostanie.

Może natomiast mieć wpływ na kolor, jaki będzie miał jego smartfon. Według innych przecieków iPhone 14 oraz 14 Max będą dostępne w kolorze zielonym, purpurowym (zastąpi wariant różowy), niebieskim, czarnym, białym oraz czerwonym. Źródło twierdzi, że jest tych kolorów pewne w około 80 procentach. Z kolei 14 Pro oraz 14 Pro Max mają pojawią się w kolorze zielonym, purpurowym, srebrnym, złotym oraz grafitowym. W tym przypadku źródło ma jednak tylko 60 procentową pewność, więc do podanych przez niego informacji należy podchodzić ostrożnie.

Ładowanie bez większych zmian

Jeśli natomiast chodzi o moc ładowania, to iPhone 14 będzie obsługiwał 30 W ładowanie. Aczkolwiek wydzielanie się ciepła podczas ładowania, może ograniczyć tę moc do 25-27 W. Nie będzie więc jakiejś znaczącej różnicy w porównaniu do poprzedniej generacji. iPhone 13 miał 20 W ładowanie, zaś 13 Pro i 13 Pro Max odpowiednio 20-23 W oraz 20-27 W.

Niestety nie wzrośnie też moc bezprzewodowego ładowania, wykorzystująca technologię MagSafe, która pozostanie na poziomie 15 W. Musimy jednak pamiętać, że powyższe informacje nie są oficjalne i bazują jedynie na przeciekach.

iPhone 14

Źródło

You may also like...