Logitech wraz z Tencent szykuje konkurencję dla Steam Decka

Logitech wspólnie z chińskim koncernem Tencent pracuje nad pierwszą konsolą przenośną. Sprzęt będzie korzystał z chmury i pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku kalendarzowym.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się całkiem sporo konsol przenośnych, wyposażonych w system Windows oraz mocne podzespoły. Jeśli jednak chodzi o cenę, to bezapelacyjnie na tym rynku rządzi Steam Deck, który ma całkiem niezłe parametry techniczne i w podstawowej wersji kosztuje zaledwie 1899 zł.

Wkrótce konsola Valve będzie jednak miała konkurencję, w postaci nowego sprzętu nad którym wspólnie pracują Logitech i Tencent. Ich konsola przenośna pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku i zaoferuje granie w chmurze. Urządzenie będzie bowiem korzystało z platform NVIDIA GeForce NOW oraz Xbox Cloud Gaming.

To jednak oznacza, że nowa konsola nie będzie aż tak mocna jak Steam Deck. Konsola ma bowiem procesor AMD Ryzen oraz iGPU RDNA 2. Nie będzie to konieczne, skoro sam sprzęt nie będzie musiał obsługiwać uruchamianych gier, gdyż zajmą się tym odległe serwery. A to może przełożyć się na bardziej atrakcyjną cenę tego sprzętu.

Na ten moment nie mamy żadnych szczegółowych informacji na temat specyfikacji technicznej nadchodzącej konsoli. Można jedynie zapisać się na dedykowanej stronie uruchomionej przez producenta, a wówczas poznamy szczegóły, kiedy tylko się pojawią. Na razie wiadomo na pewno, że konsola będzie działała na platformie Windows, gdyż ikona systemu znajduje się ona obudowie prototypu sprzętu.

Logitech

Źródło

You may also like...