Google podnosi użyteczność Android Pay

Mobilny system płatności Android Pay, poprzez współpracę z coraz większą liczbą banków, z miesiąca na miesiąc podnosi swą funkcjonalność. Teraz stanie się ona jeszcze wyższa, gdyż Google zapowiedziało głębszą interakcję z bankowymi aplikacjami.

Gotówka zaczyna coraz bardziej wypadać z obiegu, gdyż większość transakcji realizujemy bezgotówkowo. Służą do tego karty płatnicze, a ostatnio coraz częściej także mobilne systemy płatności używane na smartfonach.

Na rynku jest ich już całkiem spory wybór, a jednym z nich jest Android Pay, czyli podstawowy system płatności systemu Android. W ostatnim czasie usługa zyskała wsparcie ze strony wielu banków oraz instytucji finansowych, a teraz będzie jeszcze bardziej użyteczna, gdyż Google zapowiedziało głębszą jej integrację z mobilnymi aplikacjami bankowymi.

Chodzi o to, by użytkownikom tych banków zaoferować znacznie wygodniejszy system płacenia za kupowane produkty. Użytkownik może bowiem podpiąć swa kartę kredytową i wówczas będzie mógł dokonywać płatności bezpośrednio z Android Pay. W ten sposób zapłaci nie tylko za zakupy w sklepach fizycznych, ale też w sklepach online, które wspierają usługę.

Na razie taką opcję oferują klientom Bank of America, Discover, mBank, USAA oraz Bank of New Zealand, ale wkrótce będzie ich więcej.

Android Pay

Źródło: Blog.google

You may also like...