Samodzielnie zbudował iPhone 6s z chińskich części

Wydawałoby się, że produkcja smartfonów nie jest zadaniem łatwym i mogą się tym zajmować tylko wyszkoleni specjaliści. Scotty Allen ze strony Strange Parts udowodnił jednak, że jest inaczej, samodzielnie budując iPhone 6s z części kupionych w chińskim Shenzhen.

Czasem jeśli czegoś bardzo chcemy, a nie stać nas na zakup, możemy to sobie sami zbudować. Tak kilka lat temu postąpił pewien Chińczyk, który zbudował w swym garażu Lamborghini Reventon.

Czasem jednak samodzielnie budujemy sobie jakąś skomplikowaną rzecz by sprawdzić, czy jest to możliwe do zrealizowania w domowym zaciszu i z części, które mamy pod ręką. Tak właśnie postąpił Scotty Allen, autor strony Strange Parts. Mężczyzna już od dawna był zafascynowany Shenzhen, stolicą chińskiej elektroniki i wielokrotnie odwiedzał znajdujące się tam rynki, starając się zrozumieć zasady ich działania, czyli sposób organizacji, kto kupuje od nich części oraz co z nimi robi.

Jeden z jego przyjaciół zastanawiał się niedawno, czy z dostępnych tam podzespołów dałoby się samodzielnie zbudować działający smartfon. To zainspirowało Allena, który postanowił samodzielnie sprawdzić tę tezę i osobiście zbudować iPhone 6s. Wybrał ten model głównie dlatego, że już go posiada, więc mniej więcej zna jego budowę. Poza tym dostępność podzespołów jest w jego przypadku znacznie lepsza.

Konstruktor skupił się przede wszystkim na kluczowych podzespołach telefonu, takich jak płyta główna, wyświetlacz, bateria oraz obudowa i ze zdziwieniem odkrył, że wszystko czego potrzebuje, bez większego problemu dostanie w Shenzhen. Miał wprawdzie nieco problemów z lutowaniem elementów do płyty głównej, więc musiał zamiast tego kupić używany egzemplarz.

Autor twierdzi, że koszty realizacji tego projektu były niższe niż zakup nowego iPhone’a. Pojawia się jednak pytanie, czy oszczędność była warta włożonego wysiłku i poświęconego czasu.

iPhone 6s

Źródło: Strangeparts.com

You may also like...