Google projektuje rewolucyjny interfejs użytkownika

Google pracuje nad nowym interfejsem użytkownika I/O braid, pozwalającym sterować urządzeniami za pomocą gestów. Projekt jest na razie w fazie rozwoju.

Google znane jest z nieustannych prac nad rewolucyjnymi rozwiązaniami, które wprawdzie nie zawsze się przyjmują, ale potrafią zrobić spore wrażenie. Przykładem takich pomysłów jest m.in., kurtka z dotykową powierzchnią, lub technologia radarowa Motion Sense zainstalowana w smartfonie Pixel 4.

Teraz inżynierowie amerykańskiego koncernu pracują nad rewolucyjnym interfejsem użytkownika o nazwie I/O braid. Technologia zapewnia nowe możliwości sterowania naszą elektroniką użytkową.

Udało się opracować materiał, w który wpleciono szereg pojemnościowych i przewodzących włókien, potrafiących rejestrować dotyk w promieniu 360 stopni. Dodatkowo wpleciono w niego włókna światłowodowe, zapewniające wizualne sprzężenie zwrotne. Dotknięcie tego materiału zostanie przez system zarejestrowane, a następnie przełożone na odpowiednie komendy. Dodatkowo każdy gest spowoduje świecenie takiego przewodu.

I/O braid

Wprawdzie technologia jest wciąż projektem, to Google uważa, że można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów. Na przykład w przewodach głośników lub słuchawek. Wówczas odpowiednie dotknięcie kabla pozwoli nam sterować odtwarzaniem muzyki na naszym smartfonie, zmieniać głośność, przełączać utwory itp.

Koncern twierdzi, że w czasie testów uzyskano 94 procentową skuteczność rozpoznawania gestów. To oczywiście zbyt mała dokładność w przypadku produktu konsumenckiego, ale stanowi dobry początek. Inżynierowie z pewnością dopracują projekt na tyle, aby można go było wprowadzić na rynek.

Źródło

You may also like...