Lokalizatory Apple zapewnią nam dźwiękowe wskazówki

Poznaliśmy kolejne szczegóły działania nowych lokalizatorów Apple o nazwie AirTags. Urządzenie doprowadzi nas do poszukiwanego przedmiotu za pomocą dźwięku.

Kiedyś znalezienie zgubionych w domu kluczy, czy portfela stanowiło prawdziwe wyzwanie. Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii nie jest to już problemem, gdyż możemy podczepić do nich lokalizatory takie jak Tile. Są to urządzenia, które w szybki i wygodny sposób pozwolą nam odnaleźć zagubiony przedmiot.

Od pewnego czasu nad takim sprzętem pracuje również Apple, a ma się on nazywać AirTags. Oficjalnych szczegółów technicznych urządzenia na razie nie znamy, ale co nieco możemy dowiedzieć się na ich temat z przecieków. Najnowsze szczegóły sprzętu dostarczył nam były redaktor serwisu TechCrunch, który w aplikacji Find My w becie systemu iOS 14, znalazł kilka ciekawostek dotyczących lokalizatora.

Wynika z nich, że AirTags będzie naprowadzał nas na zgubę za pomocą dźwięku. W zależności od tego jak blisko znajdziemy się poszukiwanego przedmiotu, wówczas aplikacja będzie odtwarzała inny dźwięk. Będzie to przypominało nieco zabawę w ciepło/zimno.

Oczywiście powyższe informacje wcale nie są oficjalnym potwierdzeniem obecności tej funkcji. Może to być jednak całkiem użytecznym rozwiązaniem. Zresztą nie tylko to zapewniłoby lokalizatorom przewagę nad konkurencją. Urządzenie ma bowiem korzystać z bardzo szerokiego pasma technologii Bluetooth, zapewniającego to znacznie większą precyzję w porównaniu do standardowego Bluetooth.

iPhone ma już odpowiednią technologię, więc będzie bez przeszkód współpracował z nowym akcesorium.

AirTags

Źródło

You may also like...