Komputery z Windowsem 7 nie dają się wyłączyć

Użytkownicy pecetów z systemem Windows 7 skarżą się na dziwny błąd tej platformy. Urządzenia nie da się wyłączyć, a wszystkie próby kończą się komunikatem o błędzie.

Windows 7 całkiem niedawno stracił oficjalne wsparcie Microsoftu. Co prawda niemiecki rząd zapłacił firmie majątek za wydłużenie go dla rządowych komputerów, lecz zwykli użytkownicy nie mają już co liczyć na aktualizacje i poprawki.

Zasadniczo nie powinno to być dużym problemem, gdyż nawet bez wsparcia system powinien być w pełni funkcjonalny i służyć użytkownikom przez dłuższy czas. Tym razem sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. Okazuje się bowiem, że pojawił się dziwny bug, uniemożliwiający wyłączenie sprzętu z tą platformą. Wielu użytkowników skarży się na forach, że nie może zamknąć systemu, gdyż każda próba kończy się komunikatem o błędzie. Użytkownicy ze zdziwieniem czytają w nim, że nie mają uprawnień do wyłączenia komputera. Niemożliwe jest również zrestartowanie komputera.

Microsoft na tę chwilę nie ma rozwiązania tego problemu. Firma oświadczyła jedynie, że szuka przyczyn tego błędu, lecz na razie nie jest w stanie określić swych kolejnych kroków. Posiadacze sprzętu muszą więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ustalenia koncernu. Oczywiście komputer można wyłączyć na siłę, ale nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż można w ten sposób uszkodzić pliki zapisane na dysku.

Windows 7

Źródło

You may also like...