LG pokazało wyginany ekran dla graczy

LG Electronics zaprezentowało dziś nowy ekran dla graczy. Produkt wyposażono w 48″ panel OLED, który można wyginać, dostosowując do aktualnych potrzeb.

Targi CES 2021 rozpoczną się wprawdzie za kilka dni, ale niektóre koncerny nie chcą czekać tak długo i już teraz prezentują najnowsze produkty. Jednym z nich jest LG Electronics, które zaprezentowało dziś swój najnowszy ekran o nazwie Bendable Cinematic Sound OLED.

To produkt adresowany do graczy, z którego możemy także korzystać na co dzień, używając na przykład do oglądania telewizji. Zastosowano tutaj 48″ matrycę OLED o 0,1 ms czasie reakcji oraz częstotliwości odświeżania regulowanej w zakresie od 40 do 120 Hz. Producent deklaruje również, że ekran zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał maksymalny komfort dla naszych oczu. Umożliwi więc wielogodzinną zabawę ulubionymi grami.

Największą atrakcją sprzętu jest jednak możliwość wyginania wyświetlacza. Ekran standardowo ma zakrzywienie 1000R, jednak można go wyprostować, aby używać jako standardowego telewizora.

Wyginana konstrukcja sprawiła, że nie można było zastosować w tym sprzęcie standardowych głośników. Producent zdecydował się więc na technologię Cinematic Sound OLED. To rozwiązanie powoduje wibrację matrycy OLED, umożliwiając emisję dźwięku. Innymi słowy, sam ekran przekształca się w głośnik.

Jeśli chcielibyście sprawić sobie taki ekran dla graczy, to muszę Was zmartwić, gdyż nie jest to możliwe. Na razie nie jest to sprzęt przeznaczony na rynek konsumencki. To tylko prezentacja możliwości LG Display w zakresie rozwoju technologii wyświetlaczy. Na premierę takiego panelu będziemy więc musieli jeszcze trochę poczekać.

ekran dla graczy

Źródło

You may also like...