Innowacyjny filtr Hondy chroni pasażerów aut przed COVID-19

Inżynierowie Hondy opracowali innowacyjny kabinowy filtr powietrza do samochodów. Produkt o nazwie Kurumaku nie tylko wychwytuje cząsteczki COVID-19, ale również je niszczy.

Wprawdzie ruszyła już dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19, to powrót do czasu sprzed pandemii zajmie prawdopodobnie kilka lat. Na razie musimy więc wciąż chronić się przed zakażeniem, a mogą nam w tym pomóc inżynierowie Hondy, którzy opracowali innowacyjny kabinowy filtr powietrza.

W czasach pandemii podwożenie się wzajemnie do pracy czy też jeżdżenie taksówkami nie jest już tak popularne jak dawnej. Nie ma bowiem pewności, czy pasażer który jechał przed nami nie był zakażony i nie my potem zakazimy się od niego. Oczywiście taksówkarze teoretycznie powinni dezynfekować auto, ale dla 100 procentowej pewności należałoby za każdym razem wykonywać ozonowanie, a nikt tego nie będzie robił.

Kurumaku

Istnieją wprawdzie maseczki i przyłbice, ale również niezbyt dobrze sprawdzają się podczas jazdy. Maseczki mogą bowiem powodować duszności, zaś w przyłbicach odbijają się promienie słoneczne, ograniczając widoczność.

Rozwiązaniem tego problemu może być filtr Kurumaku. Nowy wynalazek Hondy nie tylko wyłapuje z kabiny kropelki mogące zawierać koronawirusa. Jego powierzchnia potrafi także uszkodzić i niszczyć komórki wirusa. Aby zmaksymalizować jego potencjał w zwalczaniu wirusów, filtr korzysta z chemicznej obróbki fosforanem cynku. Jest to ten sam proces używany do ochrony przed rdzą.

Kurumaku

Poza tymi właściwościami jest to całkowicie standardowy filtr kabinowy, który oferuje ochronę przed COVID-19 przez co najmniej 15 000 km. Producent zapewnia, że filtr w ciągu 15 minut cyrkulacji powietrza usuwa z wnętrza auta 99,8 procent kropelek mogących zawierać koronawirusa. Nie likwiduje wprawdzie zagrożenia z twardych powierzchni, takich jak klamki czy przełączniki szyb. Ale dzięki niemu wirus nie będzie już krążył w powietrzu.

Kurumaku najpierw będzie dostępny w japońskim modelu N-Box, ale wkrótce stanie się standardowym wyposażeniem innych pojazdów Hondy.

Źródło

You may also like...