Apple przetestowało dwa prototypy składanego iPhone’a

Apple przeprowadziło wewnętrzny test wytrzymałości prototypów składanego iPhone’a. To sugeruje, że nowy sprzęt jest wciąż rozwijany i w przyszłości trafi do sprzedaży.

Apple podobnie jak wielu innych producentów sprzętu mobilnego, ostrożnie podchodzi do tematu składanych smartfonów. Firma uważnie przygląda się rynkowi, ale na razie nie ma planów wprowadzania na rynek takiego sprzętu. Nie oznacza to jednak, że nie prowadzi nad nim prac rozwojowych.

Dwa prototypy o różnej konstrukcji

Od pewnego czasu pojawiają się przecieki sugerujące iż firma z Cupertino może pracować nad składanym iPhonem. Plotki te niejako potwierdza najnowszy raport Economic Daily News. Możemy w nim przeczytać, że w chińskiej fabryce Foxconnu w Shenzhen, przeprowadzono wewnętrzne testy dwóch prototypów składanych smartfonów.

Pierwszy z testowanych prototypów to model wyposażony w podwójny wyświetlacz, o którym przecieki pojawiły się po raz pierwszy w czerwcu zeszłego roku. Aktualnie jest to urządzenie posiadające dwa niezależne ekrany połączone ze sobą specjalnie zaprojektowanym zawiasem. Mimo że są to oddzielne panele, to jednak sprawiają wrażenie jedenego wyświetlacza.

Drugi z prototypów to składany model o konstrukcji muszli, przypominający Samsunga Galaxy X Flip lub Motorolę RAZR. Prototyp wyposażono w elastyczny panel OLED dostarczony właśnie przez Samsunga, u którego w ubiegłym roku Apple zamówiło ich próbki.

Szczegóły techniczne prototypów pozostają tajemnicą. Nie wiemy więc czy oba prototypy dysponują tym samym rodzajem zawiasu, czy też posiadają różne konstrukcje. Raport wskazuje natomiast, że producent oceni teraz oba prototypy, by zdecydować który z nich będzie dalej rozwijany.

Kolejne testy nowego sprzętu

Dodam, że nie jest to pierwszy raz, gdy amerykańska firma testuje składane iPhone’y. Doniesienia z listopada zeszłego roku mówiły o testach zawiasu, który mieli przeprowadzić inżynierowie Foxconnu. Planowano wówczas wykonanie 100 tys. zamknięć oraz otworzeń urządzenia, by sprawdzić wytrzymałość podzespołów.

Powyższe informacje wyraźnie wskazują na to, iż Apple pracuje nad składanym iPhonem. Kiedy więc możemy się go spodziewać w sklepach? Ta kwestia nie jest jasna, gdyż według plotek premiera odbędzie się najwcześniej dopiero pod koniec 2022 roku lub na początku 2023 roku.

Apple

Źródło

You may also like...