Xiaomi Mi 11 z najlepszym wyświetlaczem według DisplayMate

Eksperci z DisplayMate przetestowali ekran AMOLED zainstalowany w najnowszym flagowcu Xiaomi Mi 11. Przyznali mu najwyższą możliwą ocenę A+.

Xiaomi udało się podbić rynek urządzeń mobilnych, za pomocą sprzętu ze średniej półki, oferowanym w bardzo przystępnych cenach. Od paru lat chiński koncern coraz bardziej skupia się jednak na produkcji topowych urządzeń, oferujących niezłe wyposażenie. Przy ich pomocy udaje mu się całkiem sprawnie rywalizować z najdroższym sprzętem takich koncernów jak Huawei, Sony, czy LG.

Na początku tego roku firma wprowadziła na rynek najnowszy model Xiaomi Mi 11, który błyskawicznie stał się hitem sprzedaży. W ciągu zaledwie 5 minut sprzedano bowiem 350 tys. sztuk tego modelu.

Najnowszy produkt Xiaomi trafił właśnie w ręce specjalistów z DisplayMate, którzy przetestowali jego wyświetlacz. W tym modelu zainstalowano 6,81″ panel AMOLED o rozdzielczości 3200 x 1440 pikseli, który ma 120 Hz odświeżanie oraz 480 Hz próbkowanie.

Eksperci bardzo wysoko ocenili ekran smartfona Xiaomi. Według nich jest wizualnie nie do odróżnienia od ideału, jeśli chodzi o dokładność kolorów i kontrast. Uzyskuje również najwyższe wyniki zarówno pod względem pełnej jasności wyświetlaczy OLED, jak i szczytowej jasności wyświetlacza. Zastosowany tu panel ustanowił lub pobił 13 rekordów wydajności wyświetlacza smartfona. Przyznano mu więc najwyższą możliwą ocenę A+, co wprowadziło go do Top 5 najlepszych wyświetlaczy przetestowanych przez ten serwis. Xiaomi Mi 11 może więc śmiało rywalizować ze znacznie droższymi produktami takich marek jak Samsung, czy Huawei.

Gdybyście chcieli zapoznać się z pełną treścią recenzji ekranu tego smartfona, to znajdziecie ją tutaj.

Xiaomi Mi 11

Źródło

You may also like...