Dzięki Apex X21 Destroyer zainstalujemy wszystkie ulubione gry

Apex X21 Destroyer to rozwiązanie dla osób potrzebujących dużej przestrzeni na dane z szybkim dostępem. Ta karta PCIe umożliwi zamontowanie w komputerze 21 dysków SSD o łącznej pojemności 168 TB.

Spadek cen dysków SSD sprawił, że coraz częściej trafiają do domowych komputerów. Natomiast wysoka prędkość transferu danych powoduje, że chętnie stosują je również przedsiębiorcy. Standardowo do płyt głównych nie da się jednak podpiąć ich zbyt dużo, dlatego jeśli ktoś potrzebuje więcej przestrzeni, może sobie kupić Apex X21 Destroyer.

Wspólne dzieło firm Sabrent i Apex Storage jest kartą PCIe, umożliwiającą podłączenie aż 21 8 TB dysków SSD Sabrent Rocket 4 Plus i uzyskanie łącznie 168 TB przestrzeni na nasze dane. Dostęp do nich jest przy tym bardzo szybki, gdyż z testów producenta wynika, że prędkość sekwencyjnego odczytu danych wynosi 30,5 GB/s, zaś zapisu 28,5 GB/s. Ilość operacji IOPS w przypadku zapisu oraz odczytu, wynosi odpowiednio 7,5 oraz 6,2 mln.

Kilkadziesiąt dysków w jednym komputerze

Apex X21 Destroyer
Źródło: Apexstoragedesign

Oczywiście aby korzystać z urządzenia potrzebne jest dodatkowe zasilanie, w postaci dwóch 8-pinowych wtyczek. We własnym zakresie należy natomiast pomyśleć o wydajnym chłodzeniu. Ponad 20 dysków pracujących pod dużym obciążeniem z pewnością będzie generowało niemało ciepła, które należy odprowadzić, by zapobiec ich uszkodzeniu.

Apex X21 Destroyer
Źródło: Apexstoragedesign

Apex X21 Destroyer nie jest przeznaczony do domowych zastosowań, ze względu na koszty zakupu. Za to z pewnością zainteresuje firmy, które chciałyby mieć dużo przestrzeni dyskowej z szybkim dostępem i dysonują grubą gotówką. Samo urządzenie kosztuje bowiem 2800 dolarów (ok. 11 700 zł). Natomiast gdybyśmy chcieli zainstalować w nim wszystkie 21 dysków, musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie 25 tys. dolarów.

Sprzęt leży więc poza zasięgiem finansowym przeciętnego gracza, choć z pewnością wielu pragnęłoby go mieć. Mogliby wówczas zainstalować na komputerze masę ulubionych gier i nie martwić się o to, że zabraknie na nie miejsca.

Gdybyście natomiast chcieli sprawić sobie nowy dysk SSD, to ich ceny sprawdzicie na tej stronie. #reklama

You may also like...