Apple Watch może dostać technologię biometryczną

Najnowszy patent Apple sugeruje, że firma chce wyposażyć smartwatch Apple Watch w technologię biometryczną. Czytnik Touch ID znajdzie się w cyfrowej koronie.

Apple już od dawna stosuje w swych produktach zabezpieczenia biometryczne, jednak nie wszystkie urządzenia producenta mają tę technologię. Nie posiada jej bowiem Apple Watch, który pod względem sprzedaży wyprzedza nawet szwajcarskie zegarki. Oczywiście sprzęt posiada zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem, w postaci kodu PIN, lecz w przeciwieństwie do iPhone’a, nie ma czytnika odcisków palców.

To może się w przyszłości zmienić, a przynajmniej sugeruje to najnowszy patent należący do amerykańskiego koncernu. Opisuje bowiem sensor Touch ID zintegrowany z cyfrową koroną zegarka. Jeśli smartwatch otrzymałby takie wyposażenie, znacznie zwiększyłoby to jego możliwości. Użytkownicy mogliby wówczas autoryzować np., bezstykowe płatności, otwierać drzwi do auta itp.

Patent jest bardzo podobny do innego patentu z 2015 roku, który opisywał integrację sensora Touch ID z przyciskiem włącznika iPhone’a. Dodam, że patent pochodzi z 2018 roku, a więc nie jest już najświeższy. Jak dotąd producent nie podjął się jego realizacji, więc na razie możemy to traktować wyłącznie jako ciekawostkę.

Apple Watch

Źródło

You may also like...