Apple Maps przypomni o konieczności samoizolacji

Apple Maps otrzymało nową funkcję przydatną w czasie pandemii. Aplikacja wykryje obecność na lotnisku i przypomni o konieczności samoizolacji.

Mimo prowadzonej od wielu miesięcy walki z koronawirusem, zagrożenie wcale nie mija, a wręcz przeciwnie. Poluzowanie obostrzeń i wznowienie ruchu turystycznego sprawiły, że liczba zakażonych znowu rośnie, a wiele krajów decyduje się na przywrócenie ograniczeń.

Niektóre państwa już przywróciły obowiązek przejścia kwarantanny po powrocie z określonych krajów. Rozsądne byłoby jednak samodzielne jej przejście, by nie narażać swych bliskich. Nie każdy jednak o tym pamięta, więc z pomocą przychodzi Apple Maps.

Popularne mapy dostępne dla użytkowników platformy iOS, otrzymały właśnie nową funkcję związaną z Covid-19. Aplikacja wykryje, że byliśmy na lotnisku, a wówczas przypomni o konieczności czasowej samoizolacji. Oczywiście nie zawsze pobyt na lotnisku musi wiązać się z podróżą, gdyż mogliśmy np., kogoś tam odwozić. Ale generalnie funkcja może być użyteczna.

To nie jedyna funkcja przydatna w walce z wirusem, którą posiadają mapy Apple. Od pewnego czasu aplikacja pokazuje także najbliższe lokacje, w których wykonuje się testy.

Apple Maps

Źródło

You may also like...